Reklama
Archiv - Zprávy

Volkswagen rozšíří nabídku SUV o T-Cross

Nový T-Cross rozšíří nabídku SUV značky Volkswagen pod modelem T-Roc. Jako studie vzbudil pozornost již v roce 2016 na autosalonu v Ženevě a nyní se blíží okamžik zahájení výroby jeho sériové verze.
Zdroj: Volkswagen

S modelem T-Cross rozšíří Volkswagen nabídku v segmentu SUV o malý automobil. „I am more than one thing“ – tak zní motto pro uvedení modelu T-Cross na trh. „More“ je přitom nutné chápat doslovně, protože T-Cross skutečně nabídne zákazníkům více, než je v této třídě běžné. „More“ se však nemá týkat ceny, protože T-Cross by neměl stát více, než je v tomto segmentu obvyklé. Světová premiéra nového modelu T-Cross se uskuteční na podzim. Volkswagen zkracuje čekání odhalením prvního pohledu na budoucí SUV ve třídě malých vozů.

T-Cross, T-Roc, Tiguan, Tiguan Allspace a Touareg – to je pět formátů SUV, které značka Volkswagen nabízí v Evropě. Nový T-Cross ale rozšíří nabídku SUV také v Číně a Jižní Americe. Volkswagen s vnější délkou 4 107 milimetrů má výhradně pohon předních kol a je kompatibilní s velkoměstem, kde je připraven na všechna dobrodružství v městské džungli i za jejími hranicemi.

Prostornost interiéru je výsledkem použití modulární platformy MQB pro modely s motorem uloženým vpředu napříč. Například zadní sedadla jsou podélně nastavitelná, což umožňuje zvětšit prostor pro nohy, nebo pro zavazadla. T-Cross bude uveden na trh jako vozidlo nabízející vysokou úroveň pasivní bezpečnosti a širokou nabídkou asistenčních systémů. Sériová výbava bude zahrnovat například asistenční funkce „Front Assist“ (systém pro detekci překážek před vozem) a „Lane Assist“ (asistent pro jízdu v jízdním pruhu).

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV