Reklama
Archiv - Zprávy

Volkswagen plánuje vyrábět ve Wolfsburgu milion vozidel ročně

Volkswagen plánuje v budoucnu zvýšit objem výroby ve svém hlavním závodě ve Wolfsburgu na zhruba jeden milion vozidel ročně.
Zdroj: Volkswagen

Především se jedná o soustředění výroby modelu Golf do jednoho výrobního závodu. S příchodem modelu Golf 8 bude ukončena výroba této modelové řady ve výrobních závodech Cvikov a Puebla a rozšířena výroba v hlavním závodě Wolfsburg. V něm se bude vyrábět také nový Seat Tarraco. Dr. Andreas Tostmann, člen představenstva značky Volkswagen, odpovědný za výrobu a logistiku, k tomu říká: „Na základě dohody plánujeme zvýšit produktivitu ve všech německých závodech do roku 2020 o 25 procent. Volkswagen musí vynakládat další úsilí, aby si zachoval konkurenceschopnost, zejména pro období po roce 2020.“

Oddělení výroby značky Volkswagen definovalo novou výrobní strategii, jejímž cílem je další zvyšování efektivity výroby. K její realizaci jsou nyní přijímána opatření v osmi oblastech. Hlavní pozornost je i nadále zaměřena na výrazné zjednodušování výroby a její standardizaci v rámci globální výrobní sítě. K tomu patří také vytváření jednotných struktur ve všech výrobních závodech Volkswagen na základě vzájemně porovnatelných ukazatelů. Všechny závody se pak mají ještě intenzivněji soustředit na optimalizaci výrobních procesů, aniž by tím byla nějak ohrožena kvalita produktů značky Volkswagen.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV