Reklama
Archiv - Zprávy

Volkswagen a Ford se zabývají myšlenkou na vytvoření strategické aliance

Společnosti Volkswagen AG a Ford Motor Company podepsaly memorandum o vzájemném porozumění a zabývají se myšlenkou na vytvoření strategické aliance, která by posílila konkurenceschopnost obou společností.
Zdroj: FORD

Obě strany prověřují potenciál společných projektů v nejrůznějších oblastech od společného vývoje užitkových automobilů až po schopnost lépe reagovat na měnící se potřeby zákazníků. S majetkovou provázaností včetně vzájemné výměny akciových podílů potenciální aliance nepočítá.

Ford je odhodlán pracovat na zlepšování své podnikatelské kondice a využívat adaptivní obchodní modely včetně spoluprací, které mohou zlepšit naši výkonnost a efektivitu,“ řekl Jim Farley, prezident Ford Motor Company pro globální trhy. „Těšíme se na to, až v nadcházejícím období začneme s lidmi z Volkswagen Group zkoumat, jak bychom mohli díky vzájemné spolupráci lépe reagovat na měnící se potřeby zákazníků v segmentu užitkových vozidel – a nejen to.

Dr. Thomas Sedran, šéf korporátní strategie Volkswagen Group, řekl: „Trhy
i požadavky zákazníků se mění neuvěřitelným tempem. Obě společnosti již mají silnou a vzájemně se doplňující pozici v odlišných segmentech užitkových automobilů. Abychom se přizpůsobili náročným podmínkám, je nanejvýš důležité získat flexibilitu prostřednictvím aliancí. To je klíčový prvek strategie Volkswagen Group do roku 2025. Možná průmyslová spolupráce s Fordem je vnímána jako příležitost zlepšit v celosvětovém měřítku konkurenceschopnost obou společností.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV