Reklama
Archiv - Zprávy

Veloster N je prvním vysoce výkonným modelem Hyundai řady „N“ pro trh USA

První model značky Hyundai s označením „N“ zavádí na trh v USA novou platformu Veloster, která zákazníkům nabídne vysokou úroveň výkonu a sportovní atraktivity.
Zdroj: Hyundai

Automobilka se v případě vozů „N“ nezaměřuje jen na výkonové parametry, ale také na potěšení z řízení a „počet tepů za minutu“ místo pouhých „otáček za minutu“. Model Veloster N je nově vyvinutým vozem, který poskytne řidiči maximální potěšení z jízdy v každodenním provozu na silnicích, i na závodním okruhu. N bylo zrozeno v Namyangu, v globálním výzkumném a vývojovém středisku společnosti Hyundai Motor v Koreji a přivedeno k dokonalosti na závodním okruhu na Nürburgringu. Začátek výroby je plánovaný na září 2018 a první vozy by měly být na trhu k dispozici v posledním čtvrtletí tohoto roku.

Veloster N nabídne exkluzivní přední lištu s mřížkou chladiče v N-designu s výraznými vzduchovými kanály pro lepší chlazení brzd. V nabídce jsou také exkluzivní boční prahy opět v N-designu a lehké 19“ hliníkové ráfky s dvojitým paprskem s obráběným povrchem, které jasně odliší model N od ostatních modelů Veloster. Zádi modelu dominuje spoiler s integrovaným difuzorem a dvojitý výfukový systém.

Uvnitř vozu jsou exkluzivní sportovní sedadla, volant a řadicí páka – vše v N-designu. Interiérové ​​detaily jsou zdůrazněny motivem N se zvýrazněnou modrou barvou.

Veloster N pohání motor o objemu 2,0 litru s turbodmychadlem a přímým vstřikováním o výkonu 275 koní a s točivým momentem až 353 N.m. Motor je propojen s šestistupňovou manuální převodovkou. Spojka Veloster N využívá také konstrukci dvojitého obložení pro zvýšení odolnosti proti roztržení.

Model nabízí systém výběru režimu pohonu „N Grin Control“, který je schopen měnit kompletní nastavení vozu. Zahrnuje módy Normální, Sportovní, N, Eco, a N Custom. Jednotlivé jízdní režimy tak mají různé odezvy škrticí klapky motoru, přizpůsobené otáčky motoru, fungování výfukového systému, naladění diferenciálu, tlumičů a celkového charakteru řízení. 

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV