Reklama
Archiv - Zprávy

V roce 2025 mají elektromobily tvořit polovinu prodejů značky Volvo

Automobilka Volvo Cars si stanovila nový cíl - v roce 2025 mají padesát procent jejího celkového prodeje tvořit elektrická vozidla.
Zdroj: Foto: Volvo Cars

Tomuto oznámení předchází závazek z roku 2017, kdy automobilka Volvo prohlásila, že počínaje rokem 2019 budou všechny nové modely k dispozici ve verzi mild hybrid, plug-in hybrid nebo s plně elektrickým pohonem. Strategické rozhodnutí společnosti zajistit, aby v roce 2025 tvořily polovinu z celkového prodeje elektromobily, z ní udělá silného hráče především na čínském trhu, který stojí z hlediska elektrifikace v čele. V souladu s plánem čínské vlády by měla být do roku 2025 v celkovém ročním prodeji elektrická vozidla zastoupena z více než 20 %, což se dle předpovědi čínské vlády rovná více než sedmi milionům automobilů. 

„V loňském roce jsme se v rámci příprav na éru následující po spalovacích motorech zavázali k elektrifikaci,“ uvedl prezident a generální ředitel společnosti Volvo Cars Håkan Samuelsson. „Dnes chceme náš závazek posílit a expandovat na největší světový trh elektrifikovaných vozidel. Elektrická budoucnost Číny je zároveň i elektrickou budoucností automobilky Volvo Cars.“ 

V současné době společnost Volvo Cars vyrábí v Číně své modely S90 a S90L T8 Twin Engine. Byla zahájena také čínská výroba Volva XC60 T8 Twin Engine, což znamená, že již brzy budou všechny tři čínské továrny společnosti Volvo Cars, sídlící v Luqiau, Čcheng-tu a Ta-čchingu, vyrábět buď plug-in hybridní, nebo čistě elektrická vozidla.
Na pekingském autosalonu také společnost Volvo Cars vizuálně posílila svou roli průmyslového lídra v oblasti elektrifikace tím, že všechny vystavené modely byly připojeny ke zdroji elektrické energie. Jedná se o vůbec první příležitost, kdy automobilka vystavila na nějakém autosalonu jen plug-in hybridní vozy. Automobilka zde také vedle sebe postavila tři SUV určené pro globální trh: Volvo XC90, Volvo XC60 a nové Volvo XC40. V Pekingu současně zažila svou veřejnou premiéru plug-in hybridní motorizace T5 Twin Engine nového Volva XC40. Nové Volvo XC40 bylo v nedávné době jmenováno Evropským autem roku 2018 a od jeho představení koncem roku 2017 na něj společnost Volvo Cars obdržela více než 60 000 objednávek z celého světa (s výjimkou Číny, kde dosud nebyl objednávkový systém otevřen). 

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV