Reklama
Archiv - Zprávy

V Liberci byla otevřena sdílená laboratoř UNI.Lab

Společnost Škoda Auto otevřela sdílenou laboratoř UNI.Lab při Technické univerzitě v Liberci. Laboratoř funguje jako platforma pro výměnu názorů a zkušeností mezi studenty a zástupci společnosti Škoda Auto
Zdroj: Škoda Auto

Studenti si tak mohou se zástupci automobilky vyměňovat názory a zkušenosti ohledně aktuálního vývoje automobilového průmyslu. Velký důraz je kladen na témata, jako je elektromobilita, digitalizace a automatizace. Sdílená laboratoř, která je prvním zařízením svého druhu v České republice, podporuje vzdělávání v oblastech Průmyslu 4.0. Kromě toho se studenti mohou informovat o možnostech svého kariérního rozvoje po ukončení studia. Vedle přednášek je v nabídce také poradenství při vypracovávání bakalářských a diplomových prací.

Podpora vzdělávacích projektů

Škoda Auto podporuje v celé zemi řadu vzdělávacích projektů, kromě toho také spolupracuje se dvěma desítkami univerzit a čtyřiceti středními školami a odbornými učilišti technického zaměření. Automobilka pro studijní a výzkumné účely poskytuje také vozy, popř. jejich komponenty. V roce 2018 darovala společnost Škoda Auto školám 60 nehomologovaných vozů, 55 motorů, 31 převodovek a 205 dalších technických zařízení, které pedagogové a studenti používají k prohlubování svých znalostí o technice a nových technologických postupech. Automobilka se také angažuje jako pořadatel celostátní soutěže „Autoopravář junior“ pro žáky technických oborů. Soutěže, která se letos bude konat už po pětadvacáté, se pravidelně účastní více než 4 000 žáků.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV