Reklama
Archiv - Zprávy

V dubnu odstartuje Octavia Cup

Český pohárový seriál Octavia Cup se připravuje na start sezony 2018. V současné době se dokončují technické úpravy na flotile vozů, které budou předány majitelům na konci března.
Zdroj: Octavia Cup

Předběžná startovní listina čítá v tuto chvíli 18 jezdců. Mezi zhruba polovinou českých jezdců se objeví také známý závodník Michal Matějovský. Ve startovním poli nebudou chybět ani závodníci z Polska, Německa, Rakouska, Slovenska nebo Litvy.

„Nebyla to jednoduchá vyjednávání, ale nakonec se nám podařilo obsadit prakticky všechna dostupná auta. Mám velkou radost, že pole bude nabité, ale zároveň nás mrzí, že více jak měsíc před zahájením sezony již musíme odmítat další jezdce, kteří projeví zájem o celou sezonu. Můžu prozradit, že se do Octavia cupu vrací Michal Petrů a Jakub Klobása, zároveň je mi ctí přivítat dva nováčky Geralda Heigise a Jaroslava Nováka," říká manažer Octavia cupu a úspěšný automobilový závodník Petr Fulín.

Přelom března a dubna se ponese ve znamení předávek vozů závodníkům. 6. dubna pak proběhne celodenní oficiální testování nové techniky na okruhu v Mostě. „Mezi přihlášenými jezdci jsou jak ostřílení závodníci, tak jezdci, kteří sice nemají známá jména, ale v rámci prezentačních jízd překvapili rychlostí a je tedy jen otázkou času, kdy si na jejich jména motoristická veřejnost bude muset zvyknout,“ konstatuje Fulín. „Potěšující novinkou je jistě také žena v poli. Tereza Zajíčková má před sebou první závodní sezonu, a protože ji mám na starost v rámci své FULLINRACE Academy, jsem zvědavý, jak jí to mezi tolika auty na roštu půjde,“ dodal.

První prototypy přestavěného technického konceptu se v Mostě testovaly už na podzim. Zimní měsíce se pak nesly v duchu přestavby zbytku flotily na nový koncept realizovaný pod taktovkou Andrease Lautnera z renomované německé společnosti LMS Engineering. Promotér klade důraz kromě spolehlivosti techniky také na to, aby byla všechna auta naprosto totožná. Technické komplikace z loňské sezony, by se neměly opakovat. „Věřím tomu. Dokonce jsem se rozhodl nasadit do startovního pole svého syna Petra, protože v našem středoevropském regionu nevidím šampionát s lepším poměrem cena - výkon,“ říká přesvědčeně Petr Fulín.

Prvního závodního víkendu se Octavia Cup dočká na konci dubna na domovském okruhu v Mostě, kde proběhne také česká premiéra mezinárodního šampionátu ADAC GT Masters. Současně se v Mostě předvedou dále také série ADAC TCR a GT4 Central European Cup.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV