Reklama
Archiv - Zprávy

U značky DS patří rok 2019 E-Tense

E-Tense je globální vizí společnosti DS Automobiles týkající se otázky energetické proměny. V souladu s touto novou strategií elektrifikace nabízí značka všechny své nové modely ve 100% elektrické verzi nebo jako výkonné plug-in hybridy, spolu s celým souborem DS služeb.
Zdroj: DS

Soubor služeb vyhrazených E-Tense

Společnost DS Automobiles nabízí řadu služeb pro řidiče elektromobilů řady E-Tense. Díky aplikaci MyDS je možné prostřednictvím telefonu naplánovat nebo zapnout nabíjení vozu DS a sledovat stav jeho nabití. Dálkově lze také nastavit a sledovat teplotu požadovanou v kabině vozu.  Před odjezdem tak lze zvýšit dojezd o přibližně 3 % a dosáhnout cenného komfortu. Vozy E-Tense jsou rovněž napojeny na služby, které jsou nabízeny prostřednictvím Free2Move, takže umožňují využívat nové služby přímo přístupné prostřednictvím telefonu nebo speciální karty Charge My DS Pass. Karta Charge My DS Pass umožňuje díky předplatnému, lokalizovat elektrické nabíjecí stanice kompatibilní s vozem a nalézt správnou trasu. Kromě běžné mapy tak služba nabídne seznam nabíjecích stanic podle vzdálenosti a kapacity dojezdu daného vozu. Po zvolení nabíjecí stanice může aplikace řidiče na tuto stanici navigovat, a to přímo prostřednictvím displeje vozu nebo smartphonu. Na začátku roku 2019 již služba v Evropě registruje 90 000 nabíjecích stanic. DS Trip Planner nabídne řidiči na základě analýzy dojezdu vozu a jeho způsobu řízení nejlepší trasu, takže si může cestu naplánovat, nechat se navigovat a zajistit si, aby byly vždy po ruce vhodné nabíjecí stanice. Současně je schopen odhadnout dobu cesty při zohlednění doby nabíjení. DS Mobility nabízí možnost pronájmu dalších modelů DS. A to díky jednoduchému programu Free2Move Rent. Tato nabídka doplňuje širokou škálu služeb Only You, které mají k dispozici všichni zákazníci DS, jako je například služba DS Assistance.

DS 3 Crossback E-Tense

DS 3 Crossback E-Tense je 100% elektrické SUV, které nabízí výborné výkony a současně útulný elegantní interiér. Elektrický pohon vozu tvoří elektromotor o výkonu 100 kW (136 k) s točivým momentem 260 N.m, spojený s lithium-iontovou baterií uloženou pod podlahou o výkonu 50 kWh, a systém rekuperace energie při zpomalování a brzdění. Dojezd vozu je 320 km (protokol WLTP), tj. 430 km podle cyklu NEDC. Automobil zrychlí z 0 na 50 km/h za 3,3 vteřiny. Jízdní vlastnosti posiluje i umístění kompaktní baterie ve středové dolní části. Hmotnost baterie je kompenzována úsporou hmotnosti u jiných částí o 50 kg oproti rovnocennému vozu DS 3 Crossback. 

V nabídce jsou tři jízdní režimy: Eco pro maximalizaci dojezdu, Normal a Sport s větším točivým momentem. Doplňují je dvě řešení rekuperace energie inspirované Formulí E, která si také může řidič navolit: Normal pro simulaci chování spalovacího motoru a Brake se zpomalením 1,2m/s2. Dojezd zvyšuje i možnost přednastavení teploty v kabině i teploty baterie již před nastartováním a využití velmi účinného tepelného čerpadla.

Rychlé nabíjení 100 kW umožňuje dosáhnout 80% nabíjení za 30 minut. Pro nabíjení baterie doma nabízí značka DS konektivní zařízení DS Smart Wallbox, jehož třífázová verze umožní úplné nabití za 5 hodin. Jednofázová verze zajišťuje 100% nabití baterie za 8 hodin. Je nabízena i odborná služba, která zhodnotí elektroinstalace u zákazníka a nasměruje ho na nejlepší volbu.

DS 3 Crossback E-Tense v této 100% elektrické verzi je rozpoznatelný díky hladkým chromovaným prvkům a podpisu E-Tense. Přepracován byl i zadní nárazník. Vůz je vybaven i 18’’ hliníkovými koly Kyoto a taktéž novým odstínem karoserie Cristal Pearl.

DS 7 Crossback E-Tense 4×4

Toto kompaktní SUV s výkonným hybridním pohonem dokáže ujet 50 kilometrů (cyklus WLTP) jen za pomoci elektrické energie z baterie 13,2 kWh a energie získané rekuperací při zpomalování a brzdění. Díky benzinovému motoru o výkonu 200 k a dvěma elektromotorům nabízí tento vůz celkový výkon 300 k a točivý moment s pohonem všech 4 kol 450 N.m.

Charismatický styl podtrhují i specifická 19" kola London a nový odstín karoserie Cristal Pearl. Pozornost věnovaná každému detailu je vidět i ve vyraženém „E“ na řadicí páce. U tohoto hybridního plug-in modelu se poprvé objevuje i nový styl interiéru DS Rivoli v perleťově šedém odstínu Gris Galet.

DS 7 Crossback E-Tense 4x4 nabízí několik režimů jízdy. Režim „ELECTRIC“ umožňuje jízdu ve 100% elektrickém režimu bez emisí CO2 v délce 50 km (cyklus WLTP), a to až do rychlosti 135 km/h. Toto je přednastavený režim, ve kterém vůz vždy startuje. Pro režim „SPORT“ je důležitý výkon a radost z jízdy a režim „HYBRID“ automaticky optimalizuje výkonnost vozu a spotřebu energie. Emise CO2 jsou podle výrobce menší než 49 g/km (WLTP) a průměrná spotřeba pak 2,2 l/100 km (WLTP). Režim „4WD“ umožňuje pohon všech čtyř kol.

Reklama

Další funkce pojmenovaná „E-SAVE“ umožňuje řidiči v kterémkoliv okamžiku dobít baterie díky spalovacímu motoru a zároveň ušetřit dostatek energie pro řízení v režimu „ELECTRIC“ 100% během vybrané části cesty.

Vůz rekuperuje energii při zpomalování a brzdění pomocí funkce „BRAKE“ a zvyšuje tím dojezd. Mapa na velkém dotykovém displeji ukazuje v reálném čase okruh, v jehož rámci je možné jet v elektrickém režimu, a dále umístění nabíjecích stanic. Baterie vozu se prostřednictvím DS Wallbox nabije za 1 hodinu a 45 minut.


Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV