Reklama
Archiv - Zprávy

Tým Peugeot Total cílí na nový vrchol s novým vozem Peugeot 208 WRX

Cílem Teamu Peugeot Total, posíleného úspěchem na Rallye Dakar, je nyní dosáhnout vrcholu v Mistrovství světa FIA v rallycrossu.
Zdroj: Peugeot

Aby mohl oslavit svůj první rok působení v tomto atraktivním a vysoce konkurenčním sportu, tým Peugeot Sport připravuje vůz Peugeot 208 WRX ve verzi pro rok 2018. Tento automobil prokazuje velký potenciál již od svého ambiciózního vstupu do rallycrossu v roce 2014. 

V letošním roce se všech dvanácti podniků mistrovství v rallycrossu zúčastní tři oficiální jezdci Teamu Peugeot Total - devítinásobný mistr světa v rallye Sébastien Loeb, přední jezdec rallycrossu Timmy Hansen a jeho nebojácný bratr Kevin Hansen. Oba Švédové představují „nastupující generaci“, která je součástí nejúspěšnější rodinné dynastie v historii tohoto sportu, a budou těžit z Loebových jezdeckých zkušeností.

Nový Peugeot  208 WRX, připravený pro rok 2018, bude v průběhu celé sezony postupně vylepšován. Cíl je jasný, nasbírat hned od začátku sezony co nejvíc bodů ve snaze usilovat v budoucnosti o mistrovský titul pro jezdce i tým.

Zatímco Sébastien Loeb a Timmy Hansen budou řídit vůz s novou specifikací 2018, Kevin Hansen zůstane u vývojové verze vozu z roku 2017. Nové vývojové prvky nejnovější generace vozu 208 WRX o výkonu 560 k mají dopomoci k zajištění jeho větší výkonnosti a lepší ovladatelnosti. Je nejen rychlejší a lehčí, ale také se snáz řídí, poskytuje lepší odezvu a má větší točivý moment. Technici divize Peugeot Sport pracovali intenzivně na aerodynamice, aby zlepšili výkonnost vozu. Ten bude mít od začátku nové sezony nové přítlačné křídlo a zadní nárazník. Po mechanické stránce bylo kromě vývojových modifikací na motoru také změněno přední zavěšení a tlumiče. Vůz má větší kola a také rychlejší řazení a nový ochranný rám pro případ převrácení.

Rallycross (WRX) kombinuje soutěže a silniční závody v řadě krátkých a vzrušujících soubojů po celém světě, kde vozy bojují na krátkém okruhu tvořeném jak asfaltem, tak štěrkovým povrchem. Tento progresivní a pro diváky přitažlivý sport, který je atraktivní pro nové generace fanoušků, je prakticky šitý na míru sociálním médiím, televizi a videu. V blízké budoucnosti má v úmyslu přejít také na elektrický pohon (2020).

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV