Reklama
Archiv - Zprávy

Toyoty dostanou SIM karty

Japonský telekomunikační operátor KDDI bude dodávat SIM karty do automobilů značky Toyota propojených v rámci sítě. Nové karty umožní globální komunikaci a výměnu údajů mezi automobily.
Zdroj: Toyota

Do roku 2020 má Toyota v úmyslu vybavit komunikačními funkcemi téměř všechny nové automobily, které se budou prodávat v Japonsku a Spojených státech. V současné době činí v těchto zemích roční prodej Toyoty asi čtyři miliony vozů.

SIM karty umožní Toyotě automaticky sbírat informace o vozidlech během jejich používání, přičemž získaná data využije mimo jiné k analýze a posouzení jejich technického stavu, a tím i ke zdokonalování nových modelů. Uvedené informace budou sloužit nejen ke zdokonalování nových modelů, ale také k monitorování účinnosti bezpečnostních systémů.

V Japonsku již vybrané modely Toyoty a Lexusu KDDI telekomunikačními funkcemi vybavuje. Japonský operátor začne do vozů značky Toyota dodávat SIM karty v roce 2019.

Komunikace pomocí cloudu

V roce 2016 zahájily Toyota a KDDI spolupráci zaměřenou na vytvoření globální komunikační platformy, která zrychlí rozvoj spojení mezi automobily s využitím mobilních sítí, bez použití roamingu. Platforma umožní řidiči přístup k internetu a dalším komunikačním službám, umožní také komunikaci vozu s ostatními automobily pomocí cloudu, aniž by po překročení hranice vznikaly další náklady. Toyota usiluje o to, aby automobily mohly po celém světě využívat široké možnosti, jaké internet, telekomunikační sítě a cloudová technologie nabízejí. Pro realizaci této vize je potřeba univerzální telekomunikační platforma a komercializace prototypového modulu DCM. Tento modul mimo jiné spolupracuje s navigací a multimediálním systémem, instalovanými ve voze, rozšiřuje přístup k internetu, aplikacím, produktům a službám a zajišťuje přenos dat z paluby vozu.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV