Reklama
Archiv - Zprávy

Toyota staví nové testovací centrum

Toyota v Japonsku vybuduje nové testovací a výzkumné centrum za 2,8 miliardy dolarů. Bude zde testovat nové modely aut na alternativní pohon.
Zdroj: Toyota

Nové centrum vznikne v prefektuře Aichi, kde se také nachází hlavní sídlo koncernu. Toyota má již zajištěný prostor o rozloze 650 hektarů, kde vzniknou testovací dráhy 11 typů, kopírující různé podmínky na silnicích po celém světě. Jedna z nich se inspirovala německým Nürburgringem a bude sloužit k testování stability řízení, brzdných vlastností a chování vozů během rychlé, náročné jízdy. Vznikne rovněž více než pětikilometrová horská trasa s řadou ostrých zatáček a převýšením 75 m. První objekty zahájí provoz příští rok, celá investice pak bude dokončena roku 2023.

Toyota v současné době intenzivně pracuje na nových modelech vozů s ekologickými pohony, které zahrnují elektromobily na baterie a na palivové články, ale i nové generace klasických hybridních vozů a plug-in hybridů. Do roku 2030 hodlá Toyota zvýšit prodej elektrifikovaných osobních automobilů ze současných 1,5 milionů až na 5,5 milionů ročně. Dnes koncern nabízí 35 hybridních modelů, jeden plug-in hybrid a jeden model na vodíkové palivové články.

Během nejbližší dekády se jejich počet výrazně zvýší – v roce 2020 přibudou první plně elektrifikované modely napájené bateriemi, další vodíková auta a plug-in hybridy a řada nových klasických hybridů. Již v roce 2025 bude každý model Toyoty buď elektrifikovaný, jako je tomu v současné době v případě modelů Prius nebo Mirai, anebo bude mít alespoň v nabídce verzi s tímto typem pohonu, jako je tomu u Aurisu, RAV4 nebo u Toyoty C-HR.

Toyota sází na zrychlený vývoj

Intenzivní rozvoj škály elektrifikovaných aut vyžaduje výstavbu nových výzkumných center a testovacích středisek, neboť ta stávající jsou už přeplněná. Nová základna v prefektuře Aichi umožní přizpůsobit budoucí modely Toyoty vkusu, zvyklostem a potřebám uživatelů, ale i právním úpravám. Jedná se o první takovouto investici koncernu v Japonsku od roku 1984, kdy Toyota otevřela testovací centrum Shibetsu Proving Ground na severu ostrova Hokkaido. Až bude komplex v Aichi uveden do provozu, bude se centrum v Shibetsu specializovat na testování jízdy v zimních podmínkách, známé technické centrum Higashi-Fuji bude sloužit zejména pro vývoj nových technologií, zatímco v novém komplexu v Aichi se budou testovat automobily, které se objeví na trhu v blízké budoucnosti.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV