Reklama
Archiv - Zprávy

Toyota pracuje na hybridním pohonu flexible fuel

Toyota představila prototyp vozidla s hybridním pohonem typu flexible-fuel na alternativní paliva. Prototyp spojuje technologii flexible-fuel (FFV) s možností tankovat běžný benzin včetně alternativních paliv jako etanol, a hybridní pohon od Toyoty, který kombinuje spalovací motor a elektrické hnací ústrojí. Prototyp je zatím určen pro trh v Brazílii.
Zdroj: Toyota

Hybrid FFV je novým systémem pohonu, který Toyota vyvíjí s cílem rozšíření hybridních elektromobilů v Brazílii a ochrany životního prostředí cestou snižování emisí CO2. Hybridní vozy s pohonem FFV vykazují potenciál významně snížit celkové emise CO2, neboť vycházejí z hybridního systému Toyota a efektivně využívají schopnost zpětného vstřebávání etanolu, který představuje 100% obnovitelné biopalivo. Představovaný prototyp je odvozen od modelu Toyota Prius, který se v Brazílii již prodává. Původní studie automobilky ukazují, že hybridní vozy s pohonem typu FFV mohou nabídnout výrazně příznivější ekologické parametry než standardní vozy na alternativní paliva; výpočty přitom vycházejí z odhadu celkových emisí CO2 od fáze získávání vstupního materiálu přes distribuci na čerpacích stanicích až po samotné spalování ve vozidlech. Výsledky jsou ještě lepší za situace, kdy vozidla tankují výhradně etanol získávaný z cukrové třtiny (palivo E100).

Vývoj hybridního modelu s pohonem FFV zapadá do snah Toyoty naplňovat strategický program „Environmental Challenge 2050“, jehož cílem je do roku 2050 snížit průměrné emise nových vozidel o 90 procent oproti hodnotám roku 2010. Dalším cílem uvedeného programu je zcela eliminovat emise CO2 za celý životní cyklus vozidla, včetně materiálů, komponent a výroby. V souladu s tím Toyota oznámila záměr do roku 2030 prodávat více než 5,5 milionů nových elektrifikovaných vozidel ročně.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV