Reklama
Archiv - Zprávy

Toyota odhalila novou generaci kamionu s palivovými články

Toyota, Kenworth, Port of Los Angeles a státní regulační orgán CARB udělaly další krok k budoucnosti bezemisní nákladní dopravy. Odhalily první těžké nákladní vozidlo poháněné elektřinou z palivových článků. Jeho výkon by se měl minimálně vyrovnat vozidlům na naftu, přitom však jedinými emisemi je čistá voda.
Zdroj: Toyota

Nová generace bezemisního nákladního automobilu posouvá možnosti prvních dvou nákladních vozidel ‚Project Portal‘ v rámci průběžné ověřovací studie, nyní s vyššími schopnostmi, využitím prostoru a výkony s odhadovaným dojezdem přes 480 km na jedno natankování.  To je více než dvojnásobek typické denní vzdálenosti absolvované podobnými vozidly v reálných podmínkách přepravy na krátké vzdálenosti. Toyota a Kenworth v rámci projektu “nákladní přepravy s nulovými nebo téměř nulovými emisemi” nasadí celkem 10 nákladních vozidel k dopravě nákladu z Port of Los Angeles a Port of Long Beach po celé Losangeleské pánvi.

Grant 41 milionů dolarů

Regulační orgán CARB udělil přístavu Port of Los Angeles na projekt ZANZEFF grant ve výši 41 milionů dolarů v rámci kalifornské klimatické iniciativy California Climate Investments, která prostřednictvím miliardových investic do efektivnějších technologií (Cap-and-Trade) snižuje emise skleníkových plynů, podporuje ekonomiku a zlepšuje zdraví veřejnosti i životní prostředí – zejména ve znevýhodněných komunitách.

Nákladní vozidla Project Portal „Alpha“ a „Beta“ Class 8 (ve formě ověřovací studie) od zahájení provozu v dubnu 2017 urazila přes 22 500 testovacích kilometrů se zapojením v reálných podmínkách dopravy na krátké vzdálenosti v přístavech Port of Los Angeles a Port of Long Beach i jejich okolí, kdy s výjimkou vodních par neprodukovala žádné emise.

V posledním čtvrtletí bude v rámci projektu ZANZEFF zajišťovat přepravu na krátké vzdálenosti první nákladní vůz Kenworth/Toyota poháněný elektřinou z palivových článků (FCET – Fuel Cell Electric Truck), čímž se v uvedených přístavech zvýší kapacita bezemisní přepravy a opět poklesnou environmentální dopady tohoto druhu přepravy.

Rozšiřování aktivit

Nejnovější nákladní vůz poháněný elektřinou z palivových článků je součástí projektu ZANZEFF a vychází z modelu Kenworth T680 Class 8 v kombinaci s elektrickou technologií palivových článků od Toyoty. Průkopnické úsilí vzniklé na popud přístavu Port of Los Angeles s podporou firem Toyota, Kenworth a Shell zahrnuje širší plán „Od pobřeží do obchodů“ a technologický rámec vodíkových palivových článků pro služby nákladní dopravy při plánovaní budoucí přepravy zboží.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV