Reklama
Archiv - Zprávy

Toyota investuje do svého francouzského závodu stovky milionů eur

Společnost Toyota Motor Europe oznámila, že investuje dalších 300 milionů eur, v přepočtu zhruba 7,5 miliard Kč, do závodu Toyota Motor Manufacturing France ve francouzském Valenciennes. Celková výše investic tak dosáhne 1,4 mld. eur, zhruba 35 miliard Kč.

V nadcházejících měsících tento závod prodělá postupnou modernizaci zahrnující nové vybavení, technologie a systémy, aby byl připraven na budoucí zavedení podvozkové platformy TNGA (Toyota New Global Architecture). TMMF ve fázi příprav vytvoří 300 nových pracovních míst z původně agenturních pracovníků s předpokladem dalších 400 nových pracovních míst po dosažení plné výrobní kapacity.

S investičním programem souvisejí pobídky od francouzské vlády a místních úřadů (regionu Hauts-de-France Region a města Valenciennes) v oblasti školení, inovací a dalšího zlepšování ekologických parametrů závodu.

Toyota zahájila celosvětový program postupné modernizace výrobních závodů pro příští generaci vozidel na bázi nové platformy TNGA. Podvozkovou architekturu TNGA bude postupně využívat naprostá většina globálních modelů Toyota. TNGA je již nyní základem nové Toyoty Prius čtvrté generace a crossoveru C-HR.

Závod TMMF, ležící v Onnaingu nedaleko města Valenciennes ve francouzském departmentu Nord, byl založen v roce 1998 jako jeden z klíčových výrobních závodů automobilky Toyota v Evropě. Od zahájení výroby v roce 2001 zde výrobní linky opustilo přes tři miliony vozů Yaris. Plných 87 % celkové výroby míří na export do 42 zemí, včetně USA, Kanady a Portorika.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV