Reklama
Archiv - Zprávy

Toyota Concept-i RIDE je univerzální prostředek mobility pro všechny

Koncepční model Concept-i RIDE používá nahoru výklopné dveře s velkým vstupním otvorem a dále elektricky ovládané sedadlo, které se při nastupování uživatele vysouvá směrem ke dveřnímu otvoru, aby se usnadnil snadný přesun handicapovaného uživatele z vozíku na sedadlo vozidla.
Zdroj: Toyota

Funkce otevírání a zavírání dveří zohledňuje i snadné nakládání a vykládání invalidního vozíku - díky konstrukci sedadla lze vozík snadno uložit dozadu.

Namísto volantu, pedálu plynu a brzdy se vozidlo ovládá pomocí joysticku; díky kompaktním rozměrům je také snazší manévrování na úzkých parkovacích místech. Konstruktéři kladli důraz na co nejsnazší používání, ať již při samotném řízení, zastavování nebo parkování.

Na velkém displeji přístrojového panelu se nachází ‚Agent‘ s prvky umělé inteligence, tvořící součást všech vozidel řady Concept-i. Aktivně zprostředkuje informace na podporu a zpříjemnění cesty, například podrobnosti o dostupnosti bezbariérových zařízení pro handicapované uživatele.

Během jízdy sedí řidič uprostřed vozidla. K dispozici jsou různé asistenční funkce, jako například automatické parkování nebo systém autonomního parkování s obsluhou, umožňující bezpečné a uvolněné cestování skutečně každému, včetně vozíčkářů nebo starších osob.

Toyota předpokládá zapojení prostředků Concept-i RIDE do programů sdílení vozidel, aby svoboda mobility byla dostupná většímu počtu lidí – zatímco dnes je založena převážně na individuálním vlastnictví vozidel.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV