Reklama
Archiv - Zprávy

Toyota chce do dvou let prodat million hybridů

Toyota na pařížském autosalonu informovala, že chce do roku 2020 prodat milion hybridů. Soustředí se na kvalitu, odolnost a spolehlivost, hybridní technologie a novou podvozkovou platformu TNGA.
Zdroj: Toyota

Toyota již přes 20 let vyvíjí, zdokonaluje a uvádí na trh technologii hybridního pohonu s autonomním dobíjením. V Evropě se dosud prodalo přes 2 miliony hybridů. Hybridní technologie je – a také zůstane – klíčovou technologií odlišující automobilku Toyota od konkurence. V prvních osmi měsících letošního roku tvořily hybridní modely 46 % celkových prodejů značky Toyota v Evropě – a dokonce 59 % v západní Evropě. To je více než v kterémkoli z ostatních světových regionů. Toyota v Paříži prezentuje výhradně vozy s hybridním pohonem – od kompaktního Yarisu přes nové generace modelů Corolla a RAV4 až po novou Toyotu Camry Hybrid, která se v příštím roce představí na evropských trzích.

Základem nové nabídky modelů a hnacích ústrojí od Toyoty je kromě hybridní technologie nová globální platforma TNGA (Toyota New Global Architecture). Toyota i nadále věří ve zvýšení prodejů i nárůst procentního zastoupení hybridů v celkových prodejích v roce 2020: 1 milion vozů Toyota a 100 tisíc prodaných vozů Lexus, více než 50% zastoupení hybridů a další zlepšení finančních výsledků.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV