Reklama
Archiv - Zprávy

Toyota a Suzuki deklarují spolupráci

Společnosti Toyota Motor Corporation a Suzuki Motor Corporation oznámily uzavření dohody o návrzích konkrétní spolupráce v nových oblastech.
Zdroj: Toyota

Mají v úmyslu spojit silné stránky Toyoty v oblasti technologií elektrifikace se silnými stránkami Suzuki na poli kompaktních vozidel. Kromě toho obě společnosti zvažují další rozvoj v nových oblastech, například při společné výrobě a masové popularizaci elektrifikovaných vozidel.

Toyota by například měla dodávat automobilce Suzuki systém pohonu THS (Toyota Hybrid System). Dále by se mělo jednat o dodávky typu OEM dvou nových elektrifikovaných vozidel na podvozkových platformách od Toyoty (RAV4, Corolla Wagon) automobilce Suzuki v Evropě. Další oblastí by měla být spolupráce na šíření technologií hybridních elektromobilů v Indii s využitím systémů, motorů a baterií od místních dodavatelů. Suzuki bude zajišťovat dodávky typu OEM dvou kompaktních vozidel postavených na podvozkových platformách Suzuki (Ciaz a Ertiga) automobilce Toyota v Indii. Toyota také převezme nově vyvinuté motory Suzuki pro kompaktní vozidla. Uvedené motory budou vznikat za podpory společností Denso a Toyota; jejich výrobu zajistí závod Toyota Motor Manufacturing Poland.  Pro africké trhy bude Suzuki zajišťovat dodávky typu OEM vozidel Suzuki vyráběných v Indii (Baleno, Vitara Brezza, Ciaz, Ertiga) automobilce Toyota. Odborné znalosti automobilky Suzuki by měly být využity také při vývoji vozidel v Indii směřující ke společnému vývoji kompaktního MPV značky Toyota a dodávkám typu OEM automobilce Suzuki. Rovněž by mělo dojít k výrobě kompaktního SUV Vitara Brezza (vyvinutého automobilkou Suzuki) v indickém závodu Toyota Kirloskar Motor Pvt. Ltd. (TKM) počínaje rokem 2022.

Toyota a Suzuki i nadále zůstávají konkurenty, ale společně chtějí přispět k  udržitelné mobilní společnosti.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV