Reklama
Archiv - Zprávy

Studenti si stavbou koncepčních vozů plní své sny

Projekt Azubi Car dává studentům Škoda Akademie šanci vyzkoušet si naostro všechny aspekty budoucí profese.
Zdroj: Škoda Auto

Všechno odstartovalo v roce 2014 takříkajíc od nuly, bez zkušeností i potřebného zázemí. Tehdy ještě málokdo tušil, že z prací studentů vzniknou unikátní koncepty, které svou odezvou přesáhnou hranice závodu. Pro všechny zúčastněné na projektu Azubi Car se jedná o jedinečnou příležitost, jak si vyzkoušet nové věci a pracovat s nejnovějšími technologiemi, které se jinde než u stavby prototypu nedají zažít. Přitom se jedná o zcela komplexní dílo, kdy se studenti musí zamýšlet nejen nad funkčností, vyrobitelností, praktickou stránkou vozu či designem, ale i nad týmovou spoluprací.

Zdroj: Škoda Auto

Škoda Citijet

Hned prvním projektem byla v roce 2014 první otevřená škodovka po mnoha desítkách let. „Malý drsňák“, jak se o něm psalo, si musel vydobýt své místo na slunci a udělat projektu Azubi Car jméno ve Škoda Auto. A to se mu i povedlo. Studenti se rozhodli postavit stylový kabriolet na bázi modelu Citigo. Uvnitř dvě místa, zvenčí dvě barvy – modrá a bílá. Zapůsobil také ručně vyrobený zadní spoiler a výfuk se dvěma koncovkami. Tento sportovní vůz využíval benzinový motor 1.0 MPI o výkonu 55 kW.

Reklama
Zdroj: Škoda Auto

Škoda Funstar

Druhý ročník v roce 2015 byl plný očekávání, jestli výsledek překoná ten první, a tím byl pro své tvůrce i poněkud nezáviděníhodný. Studenti se s tím ale vypořádali, jak nejlépe mohli, když vytvořili úplně jiný vůz. Odvážný, originální a hravý Funstar, který všem vyrazil dech. Odvážná designová studie, nekonvenční a dravý sporťák. Odborníci i novináři nešetřili chválou a jednohlasně se shodli, že karoserie pick-up Fabii opravdu slušela. Třešničkou na dortu pak byl soundsystem o výkonu famózních 1 400 wattů. Škoda Funstar se stala hitem na sociálních sítích.

Zdroj: Škoda Auto
Reklama

Škoda Atero

Třetí učňovský vůz v řadě si nemohl dovolit žádné zaváhání. Na modelu Atero strávili studenti neuvěřitelných 1 300 hodin. Více než čtyřmetrové kupé postavili na základě modelu Rapid Spaceback. Přestavba byla o něco rozsáhlejší než u předchozích dvou vozů. Dotkla se především střechy, která se svažuje dříve než u klasického modelu. Bylo potřeba předělat i B a C sloupky nebo velikost dveří. Výsledek ale stál za to. Atero je emocionální kupé. Nutno dodat, že by se tento koncept snů neztratil ani na trhu.

Zdroj: Škoda Auto

Škoda Element

V roce 2017 přichází koncept Element, který opět vychází z nejmenšího modelu v nabídce automobilky, vozu Citigo. Vůz je poháněn elektromotorem a umožňuje 100% relax v přírodě nebo třeba na pláži. K dispozici je lednička a také televize se 108 cm úhlopříčkou, která je umístěna na víku pátých dveří.

Rok 2018?

Základem letošního koncepčního vozu je Škoda Karoq. A v dílnách se již pilně pracuje na přestavbě tohoto vozu na kabriolet. U konceptů z minulých let studenti dokázali, že jejich invence i zručnost jsou skvělé, takže se určitě máme na co těšit.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV