Reklama
Archiv - Zprávy

Skupina PSA se zaměřuje na umělou inteligenci

Skupina PSA se společně se společnostmi Amazon, Criteo, Facebook, Faurecia, Google, Microsoft, NAVER LABS, Nokia Bell Labs, SUEZ a Valeo připojila k výzkumnému centru CNRS, institutu Inria a Univerzitě PSL a dostává se tak na přední místo v oblasti vývoje umělé inteligence.
Zdroj: PSA

Skupina PSA, zakládající člen PRAIRIE (PaRis Artificial Intelligence Research InstitutE), je první automobilkou, která se stala součástí institutu a hodlá se aktivně podílet na jeho činnosti. Skupina PSA je přesvědčena, že umělá inteligence je pro rozsáhlou transformaci probíhající v automobilovém průmyslu a pro formování budoucnosti mobility naprosto zásadní.

Cílem institutu PRAIRIE je shromáždit nejdůležitější vědecké a průmyslové subjekty v oblasti umělé inteligence a stát se světovým globálním lídrem v tomto oboru. Skupina PSA se tak bude moci opřít o odborné znalosti nejvyšší úrovně a s jejich pomocí rozvíjet budoucí řešení mobility.

„Spolupráce s vědeckým světem na sbližování akademických a výrobních zájmů je základem úsilí skupiny PSA v oblasti inovací," uvedla Carla Gohin, viceprezidentka pro výzkum a inovace. „Jsme hrdí na to, že jsme prvním výrobcem automobilů, který se připojil k Institutu PRAIRIE, jehož komplexní přístup nám umožní rozvíjet schopnosti v oblasti umělé inteligence a urychlit možnosti využití pro automobilový průmysl.“

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV