Reklama
Archiv - Zprávy

Škodovka uvede na trh další SUV

Rodina vozů SUV značky Škoda se brzy rozroste o nového člena. Modely Kodiaq a Karoq doplní třetí do party – malé SUV. Světu se poprvé ukáže v březnu a automobilka v tuto chvíli zveřejnila jeho první fotografii.
Zdroj: Škoda Auto

Ze snímku je patrné, že budoucí SUV od Škoda Auto nabídne kromě jiného osobitý design předních světlometů. Vyvýšenou pozici odděleně od hlavních světlometů zaujímají světla pro denní svícení a dynamická směrová světla.

„Poptávka po SUV ve světě roste a nadále bude růst. Konkrétně A0 SUV segment je v současné době nejrychleji rostoucím segmentem. Nový crossover Škoda zamíří právě do tohoto segmentu,“ říká Aleš Petrus, projektový manažer Produktového marketingu Škoda Auto.

Kompaktní SUV bude využívat platformu MQB a kombinací předností SUV, jako jsou vyšší posez a dobrý výhled z vozu, bude předurčeno především pro městský provoz. Nový vůz značky Škoda se ve světové premiéře představí na letošním ženevském autosalonu.

Modulární architektura MQB

Zkratka MQB (z německého Modularer Querbaukasten) by se dala volně přeložit jako „stavebnicový systém pro vozy s motorem uloženým vpředu napříč”. Zjednodušeně by se dalo říct, že je to (nejen) podvozková stavebnice, kterou lze z pohledu konstruktéra téměř libovolně skládat. Jediným pevně daným rozměrem je vzdálenost mezi uchycením přední nápravy McPherson a pedály. Vše ostatní, tedy například rozvor, rozchod, převisy, ale také typ pohonu nebo zavěšení zadní nápravy, je variabilní. Hlavní výhodou je zjednodušení a především zlevnění výroby. Dražší a méně rozšířená řešení, postupy či asistenční systémy se díky tomu dostávají i do vozů nižších tříd. Příkladem může být například využití bezpečnějších a lehčích vysokopevnostních plechů či zavádění asistenčních systémů jako adaptivní tempomat, multikolizní brzda nebo asistent pro jízdu v pruzích. Prvním vozem Škoda postaveným na modulární platformě MQB byla Octavia třetí generace v roce 2013.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV