Reklama
Archiv - Zprávy

Škodovka chystá do Ženevy novou studii městského crossoveru. Tentokrát nese označení Vision X.

Automobilka Škoda vstupuje s touto novinkou do dalšího segmentu vozidel. První zveřejněné skicy naznačují, že tento nový koncept městského crossoveru bude designově navazovat na své již sériově vyráběné sourozence. Pod kapotou se navíc bude skrývat hybridní pohon.
Zdroj: Škoda Auto

Kompaktní proporce vozu Vision X jej předurčují jako společníka pro aktivní městský životní styl. Exteriér nabízí precizní linie a jasné kontury povrchu, které podtrhují dynamický charakter vozu, který je lakován v odstínu barvy FlexGreen. Sportovní akcent dodává střecha v kontrastním antracitovém odstínu. Mohutný vzhled zvýrazňují nárazníky, robustní prahy, velká panoramatická prosklená střecha a dvacetipalcová hliníková kola.

V interiéru opticky dominuje široká, ergonomicky konturovaná přístrojová deska s volně stojícím barevným displejem, jehož prostřednictvím lze rychle a intuitivně ovládat služby infotainmentu a konektivity. Osvětlené prvky z broušeného křišťálu v souhře s barevným displejem vytvářejí zajímavé světelné efekty.

S vozem Vision X představuje automobilka svou vizi moderního městského crossoveru. Díky rozšíření úspěšné rodiny kategorie SUV o třetí model chce značka Škoda oslovit a zaujmout novou cílovou skupinu. Rozšíření nabídky se zaměřením na silně rostoucí segment SUV je významným pilířem rozvojové strategie automobilky. Do roku 2025 bude mít Škoda Auto vedle vozů s čistě elektrickým pohonem v nabídce i plug-in-hybridy. Každý čtvrtý automobil značky Škoda, dodaný na celém světě, by měl být plug-in-hybrid nebo elektromobil.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV