Reklama
Archiv - Zprávy

Škoda Scala s unikátní kamufláží u Lennonovy zdi

Lennonova zeď je místem, které symbolizuje odvahu v bývalém Československu před pádem železné opony. S unikátní kamufláží se zde prezentovala i nová Škoda Scala.
Zdroj: Škoda Auto

V době před rokem 1989 lidé psali na tuto zeď vzkazy a poselství plná touhy po svobodě či míru jako poctu Johnu Lennonovi, ačkoliv tehdejší komunistický režim takové projevy potlačoval. Pražská Lennonova zeď je dodnes místem, kde se může projevit kdokoli, kdo

na to má odvahu. A tak vznikl i projekt a následně i video, na kterém se u Lennonovy zdi sešli dva lidé, kteří ve svých životech měli odvahu udělat krok do neznáma. A spolu s nimi účinkuje ve videu právě i nový vůz Škoda Scala, a to v poněkud pozoruhodné barevné úpravě karoserie. Právě Scala má pro značku Škoda představovat odvážný krok kupředu, kdy hodlá stanovit nové standardy v oblasti technologií, bezpečnosti a designu ve třídě kompaktních vozů.

Kromě vozu Scala jsou hlavními hrdiny Chemis a Dave Krugman. A co znamená symbol rukou, který Chemis ztvárnil na Lennonově zdi? „Je to boj za svobodu projevu. Šedé ruce se snaží zastavit ruku s perem a to pero sebrat, protože ruka je touha po svobodě a pero je prostředek. Stejně jako já mám prostředek spreje a myšlenku v hlavě. Myšlenku nepotlačíte tak snadno jako její projev,“ dodává k tomu sám autor.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV