Reklama
Archiv - Zprávy

Škoda myslí na elektrickou budoucnost

Značka Škoda se důkladně připravuje na nastupující éru elektromobility. První elektromobil přijde spolu s prvním plug-in hybridem na trh příští rok. Do roku 2025 bude v nabídce 10 elektrifikovaných modelů.
Zdroj: Škoda Auto

Automobily momentálně procházejí obdobím největších změn za více než 100 let své existence – digitalizace, online služby, autonomní řízení, sdílení aut a alternativní přepravní služby. To vše je blízká budoucnost. Elektromobilita již klepe na dveře a tak ani naše největší automobilka nemůže zůstat pozadu. Na dráhu elektrického pohonu se již v příštím roce vydá model Superb PHEV, tedy plug-in hybridní verze vlajkové lodi značky, a také první zcela elektrický vůz mladoboleslavské automobilky, kterým bude elektrické Citigo.

Elektrické Citigo představuje vůz do města, kde jeho kompaktní rozměry a bezemisní provoz přinesou největší výhody. Superb PHEV, první plug-in hybrid Škoda, bude kombinovat spalovací motor s elektrickým pohonem a nabídne i možnost jízdy v čistě elektrickém režimu.

Opravdová revoluce přijde v roce 2020, kdy se představí sériová verze studie VISION E. Bude to první čistě elektrický vůz Škoda navržený na bázi platformy MEB, tedy modulární koncernové stavebnice pro elektromobily. Koncept VISION E, plně elektrické SUV s pohonem všech kol a výkonem 225 kW, širokými možnostmi infotainmentu a vzdáleného ovládání vozu danými připojením k internetu, se představil v roce 2017 na autosalonu v Šanghaji a upoutal značnou pozornost. Také proto, že VISION E slibuje elektrický dojezd až 500 km, který by měla nabídnout i sériová verze.

Rok 2025 - 10 elektrifikovaných modelů

Do roku 2025 pak bude mít automobilka Škoda v nabídce 10 elektrifikovaných modelů v různých segmentech, z nichž šest budou plnohodnotné elektromobily, ostatní pak plug-in hybridy a hybridy. Vedle nich se budou dále vyrábět modely s vysoce efektivními spalovacími motory. Těm by ještě čistší a úspornější provoz mohla přinést kombinace zemního plynu (CNG) jako alternativního paliva a elektrické zadní nápravy, přesně jak to ukázal koncept VISION X, nejnovější studie hybridního SUV. Automobilka deklaruje, že všechny vozy se budou i nadále vyrábět v České republice spolu s dalšími elektrickými komponenty pro plug-in-hybridní vozy všech značek koncernu Volkswagen. Vývoj těchto vozů a souvisejících technologií je jedním z cílů Strategie 2025 automobilky a výsledkem velkých investic do výzkumu a vývoje. „Do roku 2022 budeme investovat celkem dvě miliardy eur do elektromobility a nových služeb souvisejících s mobilitou. V tom jsou zahrnuty investice do nových produktů, jakož i do výroby, nákupu, kvality a náběhů nových vozů. Jedná se o největší investiční program v historii značky Škoda,“ vysvětluje Bernhard Maier, předseda představenstva automobilky.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV