Reklama
Archiv - Zprávy

Škoda Auto realizuje další platformu pro sdílení vozidel

Škoda Auto a Škoda Auto DigiLab vytvořily podmínky pro realizaci unikátní platformy pro sdílení vozů Uniqway.
Zdroj: Škoda Auto

Tuto službu spoluvytvářeli studenti ze tří pražských univerzit – Českého vysokého učení technického, České zemědělské univerzity a Vysoké školy ekonomické. Škoda Auto poskytuje 15 vozů Fabia Style a významně tak přispívá k realizaci projektu. Testovací fáze začala na začátku července v Praze.

Díky projektu Uniqway se spolupráce mezi tradiční automobilkou z Mladé Boleslavi a třemi pražskými univerzitami dostala na novou úroveň. Poprvé automobilový výrobce umožní realizovat mobilní službu vyvinutou studenty. Hlavní myšlenkou bylo nabídnout mobilitu i přes omezený rozpočet a chybějící auto. Škoda Auto a Škoda Auto DigiLab projekt financují, navíc poskytují studentům také mentory. Studenti se postarali o vývoj aplikace, grafický design, organizovali marketingové aktivity a vybrali auta. Pokud bude praktický test úspěšný a 300 studentů poskytne pozitivní zpětnou vazbu, bude služba k dispozici celé akademické obci tří univerzit a v budoucnu se může rozšířit i na další vysoké školy.

Pro službu Uniqway vyvinuli studenti ve spolupráci se Škoda Auto ČR a Škoda Auto DigiLab webovou stránku a aplikaci. Po bezplatné registraci studentskou kartou ISIC mohou být vozidla přes aplikaci vyhledána a pronajata. Speciální tlačítko Uniqway v každém z 15 vozů Fabia informuje pomocí barevného kódu, zda se automobil nachází v povolené parkovací zóně nebo na správném místě pro vrácení vozidla.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV