Reklama
Archiv - Zprávy

Seat Tarraco prochází provozními testy

Třetí model SUV od Seatu se zatím v silničním provozu pohybuje s maskováním svého designu. Jeho oficiální představení je naplánováno na 18. září.
Zdroj: Seat

Nejnovější SUV značky Seat nabízí pohodlí až sedmi cestujícím a jeho zavazadlový prostor má objem 760 litrů. V souladu s označením nového modelu probíhají testovací jízdy také v prostředí typické středomořské krajiny na periferii Tarragony. Tarraco si na terénním okruhu snadno poradí i s kamenitým horským terénem, jehož svahy mají sklon až 70 %. Vůz také zvládá jízdu s bočním náklonem až 85 %. Nový model je také vybaven dvěma novými asistenčními systémy. Jedním z nich je Rollover Assist, asistent pro případ převrácení, který automaticky odemkne dveře, vypne motor a aktivuje nouzové volání v hypotetickém případě převrácení. Řidič pak může jedním pohybem ruky nastavit až šest jízdních režimů. Po vyjetí z terénu tak pouze otočí kruhový ovladač a může vyrazit na jízdu na zpevněné silnici, třeba v režimu „Sport“. Díky adaptivním tlumičům (DCC) se Tarraco chová na běžné silnici jako velmi dynamický vůz, s nímž je možné bez obav podnikat i dlouhé cesty.

Seat tímto svým novým modelem oficiálně završí svou ofenzivu v segmentu SUV, která začala v roce 2016 a v současnosti zahrnuje modely Ateca a Arona. V České republice budou první vozy pro zákazníky k dispozici koncem ledna 2019.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV