Reklama
Archiv - Zprávy

Seat se chlubí výjimečným rokem

Rok 2018 byl pro automobilku Seat významný. Uplynulých 12 měsíců přineslo zrození značky CUPRA a na trh byl uveden model Tarraco, nová vlajková loď značky.
Zdroj: Seat

Letošní rok začal rekordními výsledky a společnost Seta očekává, že i na konci prosince se bude moci pochlubit historicky nejvyššími ukazateli prodeje. Projekty, které jsou realizovány například v Alžírsku nebo Číně, jsou dalším krokem v realizaci strategie internacionalizace značky, která působí již ve více než 80 zemích. Seat v roce 2018 také realizoval významné projekty v oblastech digitalizace a konektivity. A v roce 2018 také automobilka získala více než 60 ocenění za nejrozmanitější podnikové iniciativy a vlastnosti svých vozů.

Rostoucí ukazatele pro Seat

Seat vstoupil do letošního roku s nejlepšími výsledky ve své historii. V roce 2017 dosáhl jeho zisk po zdanění 281 milionů eur. Kromě toho bylo prodáno 470 000 vozidel a výnosy z prodeje přesáhly hranici 9,5 miliardy eur. Finanční výsledky za první tři čtvrtletí letošního roku pokračují v uvedeném pozitivním trendu. Společnost navíc podle očekávání uzavře letošní rok s historicky nejlepším výsledkem v oblasti prodeje, protože již v listopadu se jí podařilo s 492 300 dodanými vozidly překonat objem prodeje za celý loňský rok.

Ave, Tarraco

V roce 2018 se veřejnosti představil také dlouho očekávaný model Tarraco, největší SUV společnosti, a to ve městě Tarragona, od něhož převzala nová vlajková loď značky své označení. Název modelu byl poprvé vybrán na základě hlasování veřejnosti v rámci iniciativy #SEATseekingName. Finálového kola hlasování se zúčastnilo více než 146 000 fanoušků značky. Tarraco završuje produktovou řadu v segmentu SUV, kterou tvoří společně s modely Ateca a Arona. Výroba modelu Tarraco byla zahájena ve Wolfsburgu v polovině října. První vozidla budou předána zákazníkům na začátku roku 2019.

CUPRA, zrození nové značky

CUPRA je vyjádřením sportovního ducha značky Seat. CUPRA byla představena jako nová značka s vlastním charakterem, jímž oslovuje fanoušky motorismu a všechny zákazníky, kteří hledají originální, sofistikovanou sportovní značku. První model, CUPRA Ateca, je nabízen v prodejní síti od října. CUPRA vyvíjí také závodní cestovní elektromobil, který pokládá základy pro nový seriál závodů cestovních vozů eTCR, jehož první sezona se za účasti různých značek uskuteční v roce 2020.

Ni hao, Číno

Volkswagen Group China, Seat a JAC uzavřely partnerství pro urychlení vývoje elektrické mobility v Číně. Společnosti podepsaly v roce 2018 v Berlíně a Madridu dvě strategické smlouvy. Seat se tak stal partnerem ve společném podniku JAC Volkswagen. Značka Seat bude uvedena na čínský trh v roce 2021 a tři smluvní partneři budou spolupracovat na elektrifikaci vozidel. Základy pro výstavbu nového výzkumného a vývojového centra v městské prefektuře Che-fej byly již položeny.

Zaměření na Afriku

Koncern Volkswagen pověřil společnost Seat vedením všech aktivit směřujících k růstu v severní Africe. Automobilka podpořila svůj růst v Alžírsku montáží modelů Arona, Leon (včetně verze CUPRA) a Ateca společně s modelem Ibiza v závodě koncernu Volkswagen v Relízánu. Od slavnostního otevření závodu v roce 2017 v něm bylo smontováno více než 60 000 vozidel Volkswagen Golf, Polo, Tiguan, Passat a Caddy, Škoda Octavia, Rapid a Fabia, Audi A3 a Q2 a SEAT Ibiza, Arona, Leon a Ateca.

Norsko - několik kliknutí a můžete jet

Seat v rámci pokračující mezinárodní expanze zamířil v dubnu do Norska, které je referenční zemí v oblastech nových trendů a budoucí mobility. Zde španělský výrobce vozidel vsadil na internetový prodej, který umožňuje zákazníkům pořízení vozidla 24 hodin denně, 365 dnů v roce. Jednoduchý design internetové prodejní platformy a její intuitivní používání umožňuje realizovat nákup vozidla během 10 minut pěti kliknutími myší.

Ještě širší síťové propojení vozu

Seat se stal průkopníkem integrace spolupracujícího navigačního systému WAZE. V letošním roce byl také první značkou, která do svých vozidel integrovala Shazam, mobilní aplikaci pro rozpoznávání hudby. Tento nový krok v oblasti konektivity byl završen v listopadu uvedením virtuálního hlasového asistenta Amazon Alexa ve Španělsku, Itálii, Francii, Velké Británii a Německu. Alexa umožňuje řidičům optimalizovat jejich čas za volantem a zjednodušit přístup k různým funkcím.

Anděl strážný, nulová nehodovost

Seat představil v listopadu na světovém kongresu Smart City Expo v Barceloně další vývojový stupeň prototypu Cristobal, „anděla strážného“, který je vybaven vyspělými bezpečnostními asistenčními systémy, jejichž úkolem je minimalizovat riziko nehody. Zdokonalený Cristobal je nyní vybaven technologií 5G, která umožňuje propojení vozidla s jeho okolím (chodci a infrastruktura městských ulic). Tato funkce je testována ve spolupráci se společností Telefónica.

Seat jako koloběžka

Na výše zmíněném kongresu byla také představena nová elektrická koloběžka SEAT eXS „powered by Segway“, která je prvním krokem značky v realizaci strategie v oblasti mikromobility. Jejím cílem je uspokojit rostoucí poptávku po elektrické mobilitě na posledním úseku cesty ve městech.

Mobilita v pohybu

Vývojová laboratoř Seat Metropolis:Lab Barcelona, založená na konci roku 2017, vyvíjí inovativní řešení pro zlepšování městské mobility. Mezi její první projekty patří iniciativa „Bus on Demand“, jejímž cílem je zvyšování efektivity veřejné dopravy službou, která se přizpůsobuje požadavkům uživatelů. Další projekt se zaměřuje na sdílení jízd. Jeho aplikace propojuje uživatele, žijící ve stejné oblasti, a umožňuje jim společné pravidelné dojíždění do zaměstnání.

Respiro, sdílení automobilů

Na kongresu MWC (Mobile WorldCongress)oznámil Seat založení nezávislé společnosti XMOBA, zaměřené na vývoj a testování nových chytrých služeb pro mobilitu. Tato dceřiná společnost prosadila převzetí průkopnického startupu Respiro, která v Madridu provozuje hodinovou půjčovnu automobilů se systémem úhrady za skutečné využívání služby. Automobilka plánuje spuštění služby Respiro v dalších městech v horizontu několika let. Převzetí společnosti Respiro pomůže společnosti Seat vstoupit do nových obchodních oblastí a diverzifikovat vlastní obchodní model.

25 let v Martorellu, 10 milionů vozů

Výrobní závod Martorell oslavil v letošním roce své 25. výročí. V Martorellu pracuje přibližně 12 500 zaměstnanců, rozdělených mezi výrobu a centrálu společnosti. Během 25 let bylo v Martorellu vyrobeno více než 10 milionů vozidel 39 modelů a různých verzí. Výrobní závod Martorell je v současnosti vzorem v uplatňování principů Průmyslu 4.0 a zásadním způsobem přispívá k růstu zaměstnanosti a průmyslovému rozvoji.

Audi A1 „Made in Martorell“

Audi A1, nový sportovní kompaktní model, se od října vyrábí výhradně v závodě Seat, odkud je vyvážen na všechny trhy, na nichž se prodává. Tento model tak pozitivně přispívá ke zvyšování exportu závodu Martorell, který již přesahuje 80 % výroby. Audi A1 je druhým prémiovým vozem, vyráběným ve Španělsku, po modelu Audi Q3, který rovněž sjížděl z montážní linky v Martorellu.

Ibiza, finalista soutěže „Car oftheYear 2018“

Seat Ibiza, největší ikona v nabídce značky, získal v roce 2018 řadu prestižních ocenění a dosáhl dalších úspěchů. Rok 2017 uzavřel ziskem titulu „ABC Best Car oftheYear 2018“, nejprestižnějšího ocenění ve španělském automobilovém průmyslu. Model Ibiza pokračoval na vítězné vlně i v letošním roce a mezi jeho největší úspěchy patří mimo jiné postup do finálového kola soutěže „Car oftheYear 2018“, ocenění „Best Supermini“ od časopisu What Car? ve Velké Británii, „Firmenauto des Jahres 2018“ v Německu, „Citadine de Réference“ od časopisu La Revue Automobile ve Francii, „Best Car oftheYear 2018“ v Katalánsku, „Best Cars 2018“ od vydavatelství MotorpressIbérica za nejlepší praktičnost nebo ocenění „Schibsted Motor Awards“ pro nejlepší malý nebo kompaktní vůz.

První městské SUV s pohonem na CNG

Pařížský autosalon se stal svědkem světové premiéry nového modelu Arona TGI, prvního městského SUV s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG – Compressed Natural Gas) nebo benzin. Seat navíc uzavřel partnerství se společnostmi Snam a AFGNV s cílem propagovat vozidla na zemní plyn a bioplyn v Itálii a Francii.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV