Reklama
Archiv - Zprávy

Seat dodává Digital Cockpit také pro modely Arona a Ibiza

Seat rozšířil nabídku výbavy pro modely Arona a Ibiza o digitální panel přístrojů. Praktický a individualizovatelný Digital Cockpit poskytuje lépe čitelné informace, přizpůsobené požadavkům řidiče.
Zdroj: Seat

Arona je prvním crossoverem na trhu, který nabízí výhody interaktivního, individualizovatelného displeje s úhlopříčkou 10,25“. Digital Cockpit již od ledna 2018 oceňují řidiči modelů SEAT Leon a Ateca. Digitální přístroje s vysokým rozlišením se mohou pochlubit nejen modernějším a všestrannějším designem, ale také poskytují větší funkčnost, která umožňuje řidičům výběr libovolného zobrazení, od klasických informací analogových přístrojů, jako je rychloměr nebo otáčkoměr, až po barevné mapy a navigační pokyny (výbava na přání).

Výběr poskytovaných informací je snadný a od řidiče vyžaduje pouhé stisknutí tlačítka „View“ na volantu, jímž se prochází třemi různými hlavními zobrazeními. Tím je minimalizováno rozptylování pozornosti řidiče a maximalizována čitelnost poskytovaných informací v závislosti na požadavcích řidiče. Přechody mezi nabízenými informacemi na displeji TFT s rozlišením 1280 x 480 pixelů jsou plynulé díky obnovovací frekvenci 75 Hz. Informace jsou díky tomu také snadněji čitelné.

Digital Cockpit pro modely značky SEAT poskytuje tři hlavní režimy zobrazování informací.

Režim Classic poskytuje důvěrně známé analogové přístroje, jako je rychloměr nebo otáčkoměr. Mezi oběma digitálními ukazateli lze však zobrazovat i další údaje, včetně informací navigačního systému, audiosystému a telefonu, provozních údajů, informací asistenčních systémů (asistent pro jízdu v jízdním pruhu, asistent pro sledování slepého úhlu, Front Assist, ACC) a stavu vozidla. Uprostřed stupnic přístrojů je navíc místo pro poskytování dodatečných informací.

Digital maximalizuje využití plochy 10,25“ displeje panelu přístrojů Digital Cockpit s vysokým rozlišením, na níž zobrazuje detailní mapové podklady právě projížděné oblasti pro snadnější nalezení parkovacích míst, garáží nebo následování navigačních pokynů. Řidič může měřítko mapy zvětšovat nebo zmenšovat pro lepší orientaci. V tomto zobrazení jsou navíc k dispozici veškeré informace menu telefonu, provozních údajů, asistenčních systémů a stavu vozidla.

Zobrazení Dynamic poskytuje ještě lepší čitelnost důležitých informací, jako jsou pokyny navigačního systému, informace vyspělých asistenčních systémů, například asistenta pro jízdu v jízdním pruhu, asistenta pro sledování slepého úhlu nebo systému Front Assist, nebo údaje o stavu vozidla.

Ve všech režimech zobrazení lze zobrazovat také provozní údaje, včetně spotřeby paliva, ujeté vzdálenosti a zbývajícího dojezdu. Systém umožňuje rovněž zobrazování informací o aktuálně reprodukované hudbě. Řidič navíc může procházet svou sbírkou skladeb s minimální potřebou odvracet zrak od vozovky.

Digital Cockpit je kompatibilní se světem trvalé konektivity. V případě příchozího telefonního hovoru se displej automaticky přizpůsobí a ve vyskakovacím okně zobrazí volající osobu ze seznamu kontaktů.

Možnost individualizace digitálního panelu přístrojů Digital Cockpit umožňuje zobrazovat nejlepší informace pro řidiče, který právě sedí za volantem. Dva hlavní režimy zobrazování – Classic a Dynamic – lze přizpůsobit pro zobrazování specifických informací. Pokud chce řidič kombinovat pokyny navigačního systému s tradičním rychloměrem a otáčkoměrem, nebo používat zobrazení detailní mapy na celé ploše displeje, může si toto nastavení uložit do uživatelského profilu, který si následně znovu snadno aktivuje, jakmile usedne za volant po jiném řidiči. Pro každý režim zobrazování lze vytvořit až tři uživatelské profily a uložit je do systému. Digital Cockpit je kromě toho vybaven senzory světla, které v závislosti na venkovních světelných podmínkách přizpůsobují jas displeje.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV