Reklama
Archiv - Zprávy

Renault nabídne pátou generaci modelu Clio

Poté, co bylo prodáno 15 milionů vozů, Renault prezentuje nové Clio, pátou generaci své ikony.
Zdroj: Renault

Již od svého nástupu v r. 1990 se Clio stalo jedním z nejvýznamnějších modelů skupiny Renault po celém světě. Bylo nejčastěji vyhlášeno nejoblíbenějším vozem Francouzů a v roce 2013 se dokonce vyšvihlo na místo lídra segmentu B v Evropě. V letech 2012 až 2018 se pak každým rokem prodalo víc vozů než předchozího roku, což je výjimečný obchodní výkon.

Nové Clio je modernější, atletičtější a opírá  se o všechny trumfy předchozích čtyř generací. Stejně jako první generace, i novinka převzala technologie objevující se u vozů vyšších segmentů, například Mégane nebo Espace. Z Clia II přebírá nejvyšší standardy prostornosti a pohodlí. Stejně jako Clio III nastoluje nový rozměr vnímané kvality. a po Clio IV dědí výrazný design, který inspiroval celou modelovou řadu a stal se pro Renault charakteristickým.

Moderní interiér

Renault v tuto chvíli představuje interiér nového modelu Clio. Měkčené materiály na palubní deskce, dveřních panelech a obvodu středové konzole a pečlivé zpracování interiéru nabízejí novou úroveň vnímání kvality. Zcela nový  « Smart Cockpit » je kompaktnější, natočený k řidiči a integruje více technologií. Jeho design ve tvaru vlny zvýrazňuje dojem šířky. Je vybaven velkými displeji a využívá moderní ergonomii. Nové Clio využívá například i poloautomatickou parkovací brzdu, zvláště užitečnou v městském provozu.

Multimediální obrazovka

Klíčovým prvkem «Smart Cockpit» je multimediální obrazovka o úhlopříčce až 9,3 palců. Tento svislý vertikální tablet je inspirovaný modelem Espace a opticky zvětšuje přístrojovou desku a zlepšuje čitelnost displeje. Je natočený k řidiči a svým novým připojeným multimediálním systémem EASY LINK nabízí celý souhrn multimediálních, navigačních a « infotainment » služeb, ale také velmi jednoduché nastavování režimů MULTI-SENSE.

Digitální přístrojový štít

Clio poprvé nabízí digitální displej místo klasických analogových přístrojů palubní desky. Technologie pocházejí přímo z vyšších segmentů. Tento TFT displej existuje ve verzích 7 a 10 palců a umožňuje personalizaci zobrazení velmi intuitivním způsobem. Verze 10 palců umožní zobrazit mapu navigace GPS.

Palubní deska

Zcela nově pojatá palubní deska je členěna na tři části, horní s měkčeným materiálem, střední s personalizovatelným pásem a spodní částí s funkčními prvky, například odkládací schránkou. Její zvlněný tvar podporuje vnímání kokpitu a pocit šířky je zvýrazněný horizontálním designem středových a bočních výdechů ventilace. Zvláštní péče byla věnována ergonomii klavírových tlačítek a ovladačů klimatizace ve spodní části centrálního displeje s přímým přístupem k vybraným funkcím.

Volant

Díky instalaci kompaktnějšího airbagu než u předchozího modelu je volant elegantnější. Zmenšení airbagu zlepšuje viditelnost informací zobrazených na přístrojovém štitu. Volant se vyznačuje zvýrazněním pro palce a zesíleným věncem. Je opatřen novými a podsvícenými tlačítky a detaily jsou z matného chromu. 

Středová konzole

Středová konzole je rovněž klíčovým prvkem «Smart Cockpit». Je zvýšená za účelem lepší ergonomie místa řidiče, řadicí páka je kratší a je v přirozeném dosahu ruky. Středová konzole je navíc personalizovatelná, na vnější straně s ambientním osvětlením. Ve spodní části jsou integrované přihrádky, včetně plochy s indukčním dobíjením telefonu.

Sedadla

Sedadla poskytují lepší posez díky delšímu sedáku a anatomičtějšímu tvarování. Vybrání opěradla zlepšuje prostornost v oblasti kolen cestujících na zadních sedadlech a  nové tenčí přední opěrky hlavy zlepšují viditelnost šikmo vzad. Zvláštní péče byla věnována volbě materiálů, stejně jako u plaubní desky.

Dveřní panely

Také zde jsou použity měkčené materiály. Dveřní panely jsou opatřeny okrasnými plochami, které stejně jako loketní opěrky mohou být vyhotoveny dle dostupného barevného prostředí interiéru. Ve dveřních panelech může být integrované i ambientní osvětlení.

Personalizace

Každý si může interiér u modelu Clio přizpůsobit díky personalizačním paketům, které zahrnují kromě jiného dekorace středové konzole, středového pásu palubní desky, specifické dveřní panely nebo volant. Je nabízeno více než 8 prostředí interiéru, která jsou doplněna o inovativní nabídku personalizace, která barevně oživuje linii výdechů ventilace po celé délce palubní desky a vytváří jedinečné prostředí interiéru. K dispozici je rovněž ambientní osvětlení v 8 barvách.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV