Reklama
Archiv - Zprávy

Renault Kangoo Z.E. je plnohodnotná dodávka s elektrickým pohonem

Elektrická dodávka Renault Kangoo Z.E plně uspokojí zákazníky z řad profesionálů, kteří se zajímají o životní prostředí a kteří ocení přepravní kapacitu a konkurenceschopné provozní náklady.
Zdroj: Renault

Tato dodávka získala četná ocenění, například „International Van of the Year 2012“. Kangooo Z.E. poskytuje potěšení z plynulé a hladké jízdy elektrického vozu, a to i díky automatické převodovce.

Na český trh budou uvedeny dvě délky karoserie  - Kangoo Z.E. (4,28 m) a Kangoo MAXI Z.E. (4,66 m). Obě jsou k dispozici jako dvoumístný furgon, delší z nich i jako  pětimístné „kombi“. Objem nákladového prostoru je v závislosti na verzi až 4,6 m3 a užitečné zatížení je 650 kg. Ceny na našem trhu začínají na 699 900 Kč bez DPH.

Poslední modernizace této elektrické dodávky přinesla jako jednu ze zásadních změn nový akumulátor a také nový motor, dále novou výkonnější nabíječku, tepelné čerpadlo integrované do klimatizace a nové on-line služby. Kangoo Z.E. díky těmto inovacím poskytuje konkurenceschopný dojezd mezi elektrickými lehkými užitkovými vozy.

Nový akumulátor v kombinaci s novým motorem

Kangoo Z.E. nabízí díky novému akumulátoru „ Z.E. 33“ (33 kWh) dojezd až 270 km dle NEDC oproti 170 km u původní verze. V reálných podmínkách v dodávkovém cyklu to odpovídá dojezdu přibližně 200 km na jedno nabití. Nový akumulátor je výsledkem vývoje společností Renault a LG Chem a těží z významné inovace – zvýšení energetické hustoty. Tato technologie spočívá ve zvýšení úložné kapacity akumulátoru se zachováním jeho rozměrů a užitečného objemu vozu. Optimalizace vychází nejen z přidání dalších modulů, ale také z vylepšeného chemického složení článků akumulátoru za účelem zvýšení energetické hustoty. Tohoto zásadního vylepšení bylo dosaženo bez vlivu na spolehlivost a bezpečnost při používání.

Kangoo Z.E. využívá také nový a účinný motor s optimalizovaným řízením akumulátoru. To má za následek hospodárnější provoz při zachování výkonu. Motor R60 o výkonu 44 kW (60 k) pochází kompletně z dílny značky Renault. Vyrábí se ve výrobním závodě ve francouzském Cléonu, který je pro skupinu Renault stěžejní z hlediska výroby motorů a převodovek.

Elektrická dodávka Kangoo Z.E. je vybavena nabíječkou nové generace, která podporuje nabíjení o výkonu až 7 kW AC (střídavý proud). Díky tomu je s dobíjecí stanicí Wall Box 7 kW  na plnou kapacitu baterie nabitá do 6 hodin. Vůz umožňuje dobití 35 kilometrů dojezdu za hodinu (v mírném podnebí), to odpovídá době pauzy na oběd nebo době nakládání zboží do vozu před další cestou. Kangoo Z.E. tedy může být na cestě celý den a umožňuje sloužit dvěma směnám (ráno a odpoledne). Přispívá tak k optimalizaci pracovního dne a služeb zákazníkům. Vůz je standardně vybaven kabelem pro dobíjení z dobíjecí stanice Wall Box nebo z veřejně dostupné dobíjecí stanice.

Tepelné čerpadlo, řešení pro delší dojezd

Důležitou inovací, která přispívá ke zlepšení dojezdu obzvláště za chladnějšího počasí je tepelné čerpadlo propojené s klimatizací. Pro Renault Kangoo Z.E. je k dispozici na přání. Toto tepelné čerpadlo umožňuje zvýšit dojezd vozu za chladného počasí, protože omezí využití elektrických odporů používaných při konvenčním topení, které spotřebují velké množství energie. Kangoo Z.E. je vůbec prvním užitkovým elektrickým vozem, který je jím vybaven. Přes chytrý telefon nebo přes ovladač u volantu je možno nastavit čas vychlazení nebo vyhřátí kabiny před jízdou. V zemích s extrémně chladným podnebím může být tento elektromobil vybaven přídavným naftovým topením, které zajišťuje v náročných klimatických podmínkách uživateli komfort a zachovává dojezd.

Služby pro elektrické vozy

Z.E. Trip

Aplikace Z.E. Trip umožňuje řidiči lokalizovat veškeré dobíjecí stanice dostupné veřejnosti v hlavních evropských zemích. Aplikace je dostupná prostřednictvím navigačního systému Renault R-LINK. Umožňuje výběr místa dobíjecí stanice. Informuje v reálném čase o veřejných dobíjecích stanicích a řidiče k nim dovede. Upřesňuje také výkon dobíjecí stanice a její kompatibilitu s daným vozem. Uživatel má také možnost zjistit síť dostupných dobíjecích stanic na webových stránkách společnosti Renault a trasu si může naplánovat předem.

My Z.E. Connect

Tato služba umožňuje přístup k údajům o vozidle z chytrého telefonu nebo z počítače připojeného k internetu: stav nabití, dojezd vozu s aktuálním nabitím, historie dobíjení, nastavení varovných hlášení a doporučení.

My Z.E. Inter@ctive

Tato služba umožňuje komunikaci s vozem z chytrého telefonu nebo z počítače připojeného k internetu: přednastavení optimální teploty vozu (spuštění vyhřívání nebo vychlazení v přednastaveném čase), nastavení dobíjení (zvolení času dobíjení, využití nejvýhodnějších sazeb elektrické energie nebo dobíjení v době, kdy je k dispozici maximální výkon).

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV