Reklama
Archiv - Zprávy

Renault EZ-FLEX pro městské doručování

Na veletrhu Viva Technology v Paříži představil Renault experimentální elektrické užitkové vozidlo EZ-FLEX. Bylo vytvořeno a navrženo pro udržitelnou mobilitu a efektivitu dodávek v městských oblastech.
Zdroj: Renault

Renault EZ-FLEX umožní lépe pochopit nové výzvy pro doručování na poslední míli. Vozidlo bude experimentovat s různými odborníky v Evropě a shromažďovat veškeré relevantní využívání dat k lepšímu pochopení potřeb spojených s každodenním doručováním v městských oblastech.

Očekává se, že objem přepravovaného zboží ve světě bude do roku 2050 čtyřnásobný. Koncem roku 2018 představil Renault v této souvislosti svou vizi budoucnosti městské dopravy v roce 2030 s elektrickým, autonomním a připojeným koncepčním vozem Renault EZ-PRO. S elektrickým a připojeným vozidlem EZ-FLEX se Renault i nadále připravuje na budoucnost tím, že zkoumá nová využití dodávek na poslední míli.

EZ-FLEX určeno pro městské doručování

Renault EZ-FLEX je kompaktní a snadno ovladatelný vůz určený pro bezproblémový pohyb po městech. Poskytuje optimální prostor, co se týká nákladového prostoru: délka (3,86 m), šířka (1,65 m) a výška (1,88 m) jsou dostatečně malé, aby umožnily přístup na parkoviště. Jeho objem 3 m3 je výjimečný vzhledem k vnějším rozměrům a díky kompaktní kabině, která stále nabízí celou řadu výhod. Poloměr otáčení 4,5m poskytuje vynikající manévrovatelnost v centrech měst. Vše bylo navrženo tak, aby se plnily potřeby doručovatelů - široký přístup k sedadlu řidiče, který usnadňuje nasedání a vysedání, velmi přehledný centrální přístrojový panel pro rychlý a snadný přístup k informacím o řízení, viditelnosti pro chodce i viditelnosti v městském prostředí a jednoduché a účinné ovládací prvky řízení. Rozhraní člověk - stroj je moderní a plně integrované do světa smartphonů. Nabízí služby a aplikace spojené s vozidlem a může integrovat aplikace spojené s různými činnostmi profesionálů.

Nakládání je optimalizováno pomocí ergonomické výšky nakládací hrany (760 mm nad zemí) a otevírání umožňujících snadný přístup k celé ložné ploše. Vozidlo bylo také navrženo tak, aby umožnilo širokou škálu konfigurací. Tyto konfigurace zadního prostoru jsou přizpůsobitelné, aby plnily různé potřeby profesionálů, kteří budou vozidlo používat.

Jako elektrické vozidlo má EZ-FLEX přístup do městských center, nabízí dosah 150 km přizpůsobený potřebám městské dopravy (městské dodávky vyžadují v průměru 50 km denně).

EZ-FLEX bude experimentovat

Tucet vozů Renault EZ-FLEX bude zapůjčeno různým profesionálům, firmám, městům a obcím v Evropě. Očekává se, že experiment bude trvat přibližně 2 roky. Vozidlo je vybaveno senzory pro lepší pochopení používání a odborníci tyto údaje obohatí svou zpětnou vazbou během experimentu. Budou se sbírat různé typy dat: geolokace, počet ujetých kilometrů, dosah, využívání otevírání, rychlost, zastávky atd. Tato data budou poté přenášena prostřednictvím připojeného systému vozidla buď v reálném čase, nebo jednou denně, aby bylo možné porozumět realitě každodenního používání.

Analýza údajů, doplněná zpětnou vazbou odborníků, umožní společnosti Renault navrhovat vozidla, která jsou lépe přizpůsobena vývoji v oblasti městské logistiky. Cílem je, aby hráči v ekosystému otestovali vozidlo a jeho služby v reálných podmínkách a aby získali společnou vizi městské mobility zboží.

EZ-FLEX příprava mobility zítřka

Ve světě, kde stoupající trend urbanizace vede k tomu, že do roku 2030 bude ve městech žít více než 60 % obyvatel, není pohyb osob jediným hlediskem ke zvážení. Nová éra také začíná u přepravy zboží: rychlost, flexibilita a spolehlivost jsou hesla nových požadavků pro spotřebitele v době, kdy i rychle narůstají nákupy online. Tato poptávka po rychlejších a přesnějších dodacích lhůtách je spojena se stále drastičtějšími regulačními omezeními ve městech a centrech měst.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV