Reklama
Archiv - Zprávy

Radost z jízdy bez střechy nad hlavou - BMW řady 8 Cabrio

Sportovní vůz nejvyšší kategorie BMW řady 8 Cabrio mísí sportovní jízdní vlastnosti s osobitou elegancí a exkluzivními jízdními zážitky v otevřeném čtyřmístném voze.
Zdroj: BMW

V uzavřené poloze nově vyvinutá plátěná střecha vylepšuje sportovní vzhled nízkého dvoudveřového vozu, je-li otevřená, vyzdvihuje jeho eleganci. Pohonné jednotky a podvozek nového BMW řady 8 Cabrio byly laděny jak na závodním okruhu, tak i na běžných silnicích. Motory nabízejí působivé výkony, což přináší nové zážitky ve chvíli, kdy je do vozu přizváno slunce a vítr. Pro tento model byly připraveny specifické prvky výbavy, špičkové inovace z oblasti řízení a obsluhy, stejně jako asistenční systémy a konektivita. Otevřený model se bude vyrábět společně s BMW řady 8 Coupé v závodě BMW v Dingolfingu. Prodej BMW řady 8 Cabrio začne po celém světě v březnu 2019.

Sportovec s nebem nad hlavou

Atletický charakter tohoto sportovního vozu zdůrazňují výrazně trojrozměrně navržené plochy. Obzvláště se staženou střechou vypadá karoserie dynamicky protažená, ovšem osobité křivky jsou viditelné i ve chvíli, kdy je střecha uzavřena. Kompaktní plátěná střecha nezasahuje tak daleko jako střecha BMW řady 8 Cabrio a tvoří výrazně stupňovitou siluetu, která působivým způsobem zvýrazňuje zadní část BMW řady 8 Cabrio připomínající palubu lodi. Délka vozu je 4 843 milimetrů, šířka 1 902 milimetrů a výška 1 339 milimetrů, rozvor 2 822 milimetrů a rozchod kol 1 619 milimetrů vpředu a 1 642 milimetrů vzadu.

Plně elektricky ovládaná plátěná střecha

Řidič a jeho spolucestující jsou uvnitř nového BMW řady 8 Cabrio chráněni před povětrnostními vlivy klasickou plátěnou střechou. Vícevrstvá plátěná střecha vyniká nízkou hmotností a špičkovou zvukovou izolací. Skládací konstrukce natáhne střechu tak, že silueta vozu připomíná kupé. Inovativní střecha navíc minimalizuje aerodynamický hluk. Po otevření se střecha složí pod propracovaný kryt, jehož povrchová struktura a prošívání odpovídají povrchové úpravě palubní desky a vnitřního obložení dveří. Výsledkem je jednotný vzhled interiéru. Dvě mírná vyboulení v úrovni zadních sedadel jsou odkazem na dvojité vyboulení známé z klasických sportovních automobilů a lze je vystopovat také u BMW řady 8 Coupé. Střecha nového BMW řady 8 Cabrio se otevírá i zavírá plně automaticky, a to stiskem tlačítka umístěného na ovládacím panelu na středové konzole. Celý proces zabere pouhých 15 sekund. Extrémně tichý pohyb střechy lze aktivovat až do rychlosti 50 km/h.

Specifická výbava

Interiér nového BMW řady 8 Cabrio je doplněn množstvím specifických výbavových prvků. Standardní výbava zahrnuje kvalitní větrnou clonu, kterou lze připevnit v oblasti zadních sedadel s cílem zabránit nežádoucím turbulencím uvnitř vozu při jízdě se staženou střechou. Pro ještě vyšší komfort při jízdě se staženou střechou v chladném počasí může  být vůz vybaven vyhříváním pro krk posádky vpředu. Tyto volitelné výdechy ventilace jsou zabudovány do hlavových opěrek sedadla řidiče a spolujezdce vpředu a příjemným způsobem zahřívají oblast krku cestujících vpředu. Dalším specifickým prvkem jsou ochranné oblouky proti převrácení vozu. Aktivují se automaticky ve chvíli, kdy údaje vyhodnocované centrální bezpečnostní elektronikou zaznamenají potenciální riziko převrácení. Systém tvoří dva vysokopevnostní hliníkové oblouky, schované za hlavovými opěrkami zadních sedadel. Ochranné oblouky, které jsou neustále v pohotovostním režimu, jsou pyrotechnicky ve zlomku sekundy vystřeleny a ve spolupráci s extrémně tuhým rámem čelního okna vytvoří okolo cestujících bezpečný prostor.

Pohonné jednotky

Od zahájení prodeje budou pro nové BMW řady 8 Cabrio nabízeny dvě pohonné jednotky. Nové BMW M850i xDrive Cabrio pohání nejnovější generace osmiválcového motoru o objemu 4,4 l, který dosahuje výkonu 390 kW/530 k. Točivý moment pak má své maximum na hodnotě 750 Nm. Přednostmi vznětového třílitrového řadového šestiválce v srdci nového BMW 840d xDrive Cabrio je točivý moment 680 N.m dostupný již v nízkých otáčkách, mimořádná hospodárnost a chuť po cestách na dlouhé vzdálenosti. Maximální výkon má hodnotu 235 kW/320 k. Přenos výkonu obou modelů zajišťuje nejnovější verze osmistupňové automatické převodovky Steptronic Sport, která řidiči umožňuje měnit převodové stupně pomocí standardně dodávaných páček na volantu. Hnací sílu na silnici přenáší nejnovější generace pohonu všech kol BMW xDrive.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV