Reklama
Archiv - Zprávy

Radikální změna - nový Peugeot 508

Při zadání vývoje nového vozu Peugeot 508 byl cíl pro designéry jasný - přejít od klasické čtyřdveřové siluety s odděleným zavazadlovým prostorem k pětidveřové karoserii, která v sobě spojuje prvky karoserií typu kupé a fastback.
Zdroj: Peugeot

V relativně konzervativním segmentu D jsme v Evropě již čtyři roky svědky stagnace trhu, kterému předcházelo více než deset let poklesu. Tato automobilová kategorie je pod tlakem nejrůznějších konkurenčních nabídek a tvarů karoserie, zejména vozů SUV, a může se prosadit jen cestou rozmanitější a vyhraněnější nabídky prémiových výrobců.

Radikální fastback

Výška u nového modelu 508 byla snížena – na pouhých 140 cm – a jeho aerodynamické plynulé linie připomínají styl kupé. Také plochá, široká a členitá kapota byla pro dynamizaci celého vozu na maximum snížena. Peugeot 508 působí kompaktně, měří pouze 475 cm. Tvar karoserie dotvářejí úzké prosklené plochy odhalující bezrámové dveře. Dynamický profil je dokonalý: kapota, sloupek dveří ani rámy dveří nijak neruší, mezery a zarovnání byly díky řemeslné dovednosti designérů sníženy na minimum, kola dokonale vyplňují podběhy, ze střechy zmizela anténa (je zakomponovaná do sítotisku). Vzadu je pak důvtipně skryté víko zavazadlového prostoru, který má objem 487 l.

Kabina s  řešením Peugeot i-Cockpit

Uvnitř vozu pak najdeme nejnovější verzi uspořádání kabiny i-Cockpit. Středový dotykový displej je dokonale zabudovaný do palubní desky – téměř ve stejné výšce jako přístrojový panel. Kapacitní dotykový displej má v základní verzi výbavy Active úhlopříčku 8", od úrovně Allure je 10" s vysokým rozlišením. Doplňuje ho sedm přepínačů ve tvaru klavírních kláves. Ty umožňují přímý přístup k hlavním funkcím. Ovládají rádio, klimatizaci, navigaci, nastavení parametrů vozu, telefon, mobilní aplikace a i-Cockpit Amplify (nabízí dva plně konfigurovatelné styly prostředí - „Boost“ a „Relax“). Nový Peugeot 508 nabízí širokou škálu nejmodernějších podpůrných prvků řízení, které jsou odpovědí na stále náročnější kritéria EuroNCAP. Kromě jiného zde najdeme například i zcela nový systém nočního vidění který používá infračervenou kameru a umožňuje rozpoznat osoby a zvířata před vozem ve tmě nebo v podmínkách s nízkou viditelností. Systém funguje na dálku až 200–250 m, tedy více než dosah potkávacích světel, infračervené záběry zobrazuje na digitálním přístrojovém panelu v zorném poli řidiče.

Reklama

Motory splňují přísné emisní normy

Pod kapotou budou motory nejnovější generace PureTech a BlueHDi (všechny s  technologií SCR) splňujících emisní normu Euro 6.c (6.2). V nabídce jsou dva nové typy benzinových motorů, jejichž základem je motor 1,6 l PureTech a také čtyři dieselové motory, jejichž základem jsou motory 1,5 l a 2,0 l BlueHDi. U některých motorizací je možné zvolit i novou automatickou osmistupňovou převodovku EAT8.

Peugeot 508 - Vyrobeno ve Francii

Nový Peugeot 508 se vyrábí v továrně v Mulhouse, francouzské továrny v Trémery a Douvrinu dodávají motory. Model proto získal označení „Origine France Garantie“, které potvrzuje, že byl vyroben ve Francii.


Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV