Reklama
Archiv - Zprávy

Půl milionu vozů Fiat Tipo

Za méně než tři roky od uvedení na trh bylo vyrobeno 500 000 vozidel řady Tipo. Jubilejním vozem se stal Fiat Tipo hatchback ve verzi Sport vybavený vznětovým motorem 1.6 MultiJet o výkonu 120 k ve spojení s dvouspojkovou převodovkou DCT. Vůz je vyveden v červeném odstínu Passione v kombinaci s kontrastní černou střechou a celo černým interiérem.
Zdroj: Fiat

Počet vyrobených vozů potvrzuje úspěch modelu, který je klíčovým hráčem na italském trhu a ve čtyřech evropských zemích patří mezi 10 nejoblíbenějších modelů. Současně se jedná o druhý nejglobálnější model značky Fiat, neboť přes 70 % prodejů je realizovaných mimo Itálii. Připočteme-li k prodaným vozům současné generace také prodejní výsledky té předchozí, jež byla uvedena na trh v roce 1988, činí celkový počet vyrobených vozidel přes dva miliony sto tisíc.

Tipo nabízí tři typy karoserie

Nová modelová řada Tipo zahrnuje tři typy karoserie (sedan, hatchback a kombi) a čtyři stupně výbavy (Street, Mirror, nový S-Design a Sport), jež jsou schopné uspokojit potřeby různých věkových kategorií s různorodými potřebami mobility. Modely S-Design a Sport jsou zacílené na mladší a dynamickou klientelu hledající výraznou osobitost a sportovní charakter. Verze Mirror je zaměřená na zákazníky, kteří hledají prostor a modularitu a chtějí zůstat připojení za všech okolností. Stupeň výbavy Street je ideální pro zákazníky, kteří touží po stylu, prostornosti a pohodlí.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV