Reklama
Archiv - Zprávy

Půjčování motocyklů se stává hitem

Bezstarostné jízdy alpskými průsmyky nebo týdenní pánské výlety do Itálie či východní Evropy. To jsou nejčastější přání lidí, kteří se zajímají o zapůjčení motocyklu.
Zdroj: BARTH

A zájemců o tuto službu přibývá. V Motopůjčovně BARTH zaznamenali v loňském roce zvýšení počtu zápůjček o třicet procent oproti roku předcházejícímu. Také proto zde zájemci letos najdou nové modely. Pro nadcházející motocyklovou sezonu zde připravili patnáctku nových či předváděcích strojů od předních výrobců jako Yamaha, Triumph, BMW, Ducati či KTM. Ceny půjčovného začínají od 590 Kč za den.

Motopůjčovna BARTH vstupuje letos do čtvrtého roku své existence. Vloni mezi zákazníky bodovaly hlavně modely Yamaha MT 10 a Tracer 900. Podle zkušeností by to letos měly být modely KTM DUKE 390 a BMW F800GT. Za hlavního aspiranta na nejvíce půjčovaný stroj roku 2018 pak Martin Blažek, šéf půjčovny, tipuje plně vybavené BMW R1200GS LC. V předešlých letech se našli takoví zájemci, kteří si motocykl vypůjčili rovnou na celý měsíc. K oblíbeným destinacím, kam vyrážejí, dlouhodobě patří Rakousko, Chorvatsko, Itálie, Rumunsko či Slovinsko, z konkrétních lokalit pak alpské průsmyky. Klienti ale jezdí po celé Evropě a cestují třeba i do Skandinávie.

V poslední době slouží zápůjčka motocyklu ve formě vhodného dárku, třeba jako originální zážitek pro manžela či kamaráda k narozeninám. Samozřejmostí jsou také cenová zvýhodnění dlouhodobých klientů či slevy na dlouhodobější pronájmy.

Stačí jen natankovat a vyrazit

Proč se podle šéfa Motopůjčovny BARTH vyplatí půjčení motocyklu více než pořízení vlastního stroje? „Naše motorky jsou buď nové, nebo roku výroby 2017. Jsou ve stoprocentním technickém i vizuálním stavu. Není potřeba řešit pojištění, bát se cizího poškození či odcizení – vše je součástí ceny pronájmu. Postaráme se i o případný servis či zapůjčení příslušenství,“ vypočítává Martin Blažek a připomíná, že jediným dalším nákladem zákazníka jsou pohonné hmoty. „To, kolik kilometrů nakonec najede, není nijak omezeno. Rovněž jsme schopni po dohodě zapůjčený stroj kamkoli přistavit, zařídit parkování dopravního prostředku klienta na hlídaném parkovišti po dobu zápůjčky, případně mu bezplatně zajistit dopravu z Motocentra na nádraží.“

 „Z loňské zkušenosti mohu doporučit, aby potenciální zákazníci neotáleli. Na konci dubna už jsme třeba měli rezervovány všechny motocykly na první prázdninový týden,“ doporučuje Michal Burkoň, majitel Autocentra BARTH, které se zaměřuje také na půjčování aut a karavanů.

V aktuální letošní nabídce motocyklů nechybí skútr (Yamaha NMAX 125 ABS), tříkolka (Yamaha Tricity 125), menší kubatury (KTM DUKE 390), „vyšší“ třída (Triumph Tiger 800 XCA či Yamaha MT-07), ale i opravdové koráby silnic a terénu (Ducati Multistrada 1200 S a XDiavel 1300 či BMW R1200GS LC Rallye). Do budoucna se navíc uvažuje i o rozšíření nabídky o pronájem stále populárnějších čtyřkolek.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV