Reklama
Archiv - Zprávy

PSA a Toyota začínají další etapu spolupráce v Evropě. Závod v Kolíně převezme Toyota.

Společnosti Toyota Motor Corporation (TMC) a Groupe PSA (PSA) zahájily novou kapitolu vzájemného dlouhodobého partnerství na evropském trhu.
Zdroj: TPCA

Od konce roku 2019 rozšíří PSA řadu užitkových vozidel dodávaných společnosti Toyota Motor Europe NV/SA (TME) k prodeji v Evropě pod značkou Toyota. PSA bude společnosti TME dodávat kompaktní dodávky (C-Van) ze svého španělského závodu Vigo. PSA a TME zahájily spolupráci v oblasti středně velkých lehkých užitkových vozidel v roce 2012, kdy se ve francouzském závodu Hordain skupiny Groupe PSA začala vyrábět Toyota PROACE.

Toyota pokryje část investičních nákladů spojených s vývojem budoucích lehkých užitkových vozidel a příslušnými průmyslovými investicemi.

Toyota přebere kontrolu nad závodem v Kolíně

Od ledna 2021 pak Toyota převezme majetkovou kontrolu nad závodem Toyota Peugeot Citroën Automobile Czech s.r.o. (TPCA) v Kolíně, výrobním podnikem se společnou majetkovou účastí, vyrábějícím minivozy segmentu A. Podnik TPCA se společnou majetkovou účastí vznikl z popudu PSA a TMC v roce 2002 a součástí dohody byla i doložka o přezkoumání, která umožňuje oběma partnerům znovu posoudit výši svého akcionářského podílu. Závod se stane dceřinou společností TME, a připojí se tak k sedmi dalším závodům, které Toyota nyní v Evropě již provozuje. Závod v Kolíně bude i nadále vyrábět pro obě společnosti minivozy segmentu A současné generace. Toyota do budoucna plánuje, že ve svém kolínském závodu zachová výrobu i zaměstnanost.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV