Reklama
Archiv - Zprávy

První zcela elektrická nákladní vozidla ze sériové výroby FUSO eCanter byla předána zákazníkům v Evropě

Daimler Trucks předal první nákladní vozidla FUSO eCanter se zcela elektrickým pohonem zákazníkům. Renomované globální logistické společnosti DHL, DB Schenker, Rhenus a Dachser sází ve svých vozových parcích na sériově vyráběná zcela elektrická lehká nákladní vozidla.
Zdroj: FUSO

Při doručování zásilek v městském prostředí a při rozmanitých úkolech v oblasti spedice se vozidla FUSO eCanter ve službách uvedených společností stanou důležitým příspěvkem k trvale udržitelnějšímu řízení vozových parků. Společnost FUSO již v říjnu letošního roku potvrdila představením produktové značky E-FUSO své zaměření na alternativní pohony. V nadcházejících letech budou všechny modelové řady nákladních vozidel a autobusů rozšířeny o variantu s elektrickým pohonem.

Všichni zákazníci pocházejí z odvětví logistiky, plánované používání vozidel je však velmi různorodé. Vozidla budou u všech zákazníků používána k plnění úkolů, které jsou jinak realizovány vozidly s konvenčním druhem pohonu. Při rozhodnutí pro FUSO eCanter hrají roli různé faktory, jako je snížení hluku a emisí, trvalá udržitelnost vozového parku, ale i ekonomické faktory. Budoucí řidiči vozidel FUSO eCanter budou k jejich řízení patřičně proškoleni. Zákazníci získají vozidla v rámci dlouhodobého pronájmu na dobu 24 měsíců prostřednictvím společnosti CharterWay, která se v rámci koncernu Daimler AG specializuje na pronajímání užitkových vozidel.

Po letech rozsáhlého vývoje a provozních zkoušek je výroba vozidel FUSO eCanter kompletně integrována do procesu montážní linky konvenčního modelu FUSO Canter. V červenci letošního roku byla zahájena výroba v portugalském Tramagalu, kde jsou vyráběna všechna vozidla eCanter pro evropský a americký trh.

FUSO eCanter je první sériově vyráběné zcela elektrické nákladní vozidlo na světě. Během následujících let plánuje dceřiná společnost koncernu Daimler, Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation (MFTBC), dodat vybraným zákazníkům celkem 500 nákladních vozidel této generace. Velkosériová výroba je plánována na rok 2019. V USA jezdí vozidla FUSO eCanter již pro logistickou společnost UPS, v Japonsku zařadil 25 vozidel eCanter do svého vozového parku řetězec supermarketů Seven-Eleven Co., Ltd. a stejný krok se rozhodla udělat také společnost Yamato Transport.

FUSO využívá dlouholeté zkušenosti s hybridními a elektrickými pohony a od roku 2005 prodává model Canter Eco-Hybrid, nákladní vozidlo s hybridním pohonem, zákazníkům v Evropě a Asii.

V závislosti na nástavbě a druhu provozu má eCanter užitečnou hmotnost podvozku až 4,5 tuny. Elektrický hnací řetězec vozidla zahrnuje šest vysokonapěťových lithium-iontových akumulátorů, z nichž každý má napětí 420 V a kapacitu 13,8 kWh. Místo vznětového motoru pohání zadní nápravu výkonný elektromotor s permanentním magnetem o výkonu 129 kW (175 k) prostřednictvím jednostupňové převodovky. Díky maximálnímu točivému momentu 285 N.m dosahuje nákladní vozidlo s celkovou hmotností 7,49 tuny zrychlení téměř jako osobní automobil a tato hodnota točivého momentu je k dispozici od okamžiku rozjezdu. Nejvyšší rychlost modelu eCanter je stejně jako u všech vozidel této hmotnostní třídy omezena na 80 km/h. Akumulátory o hmotnosti cca 600 kg umožňují dojezd více než 100 kilometrů a překonávají tím v mnoha případech vzdálenost, kterou vozidla obvykle ujedou za den v lehké rozvážkové dopravě.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV