Reklama
Archiv - Zprávy

Prostorná dodávka s kompaktními rozměry. To je nový Opel Combo Van.

Opel představuje pátou generaci kompaktního užitkového modelu Combo.
Zdroj: OPEL

Nová dodávka Opel Combo Van vznikla s ambicí nabídnout uživatelům maximální účinnost při nejnižších provozních nákladech ve třídě. Dosahuje toho díky zcela nové konstrukci, promyšlené výbavě a novým technologiím. Nový model Opel Combo Van se představí 19. září 2018 na autosalonu užitkových vozidel v Hannoveru. Combo Van bude k dispozici v krátké verzi (délka 4,40 m) i dlouhé verzi (délka 4,75 m), přičemž obě mohou mít vpředu dvě či tři sedadla. K dispozici bude i prostorná kabina Crew Cab nabízející pět sedadel.

Kompaktní dodávka nabízí nákladový prostor o objemu až 4,4 m3, užitečné zatížení až 1 000 kg a ložnou plochou délky až 3 440 mm. Pro řadu zájemců bude rozhodující, že mezi podběhy zadních kol modelu Opel Combo Van se vejdou dvě europalety, a to i do krátké verze. Mimořádně dlouhé předměty (např. dřevěné desky nebo tyče) lze převážet šikmo napříč díky výklopné zadní části střechy. Zajímavým prvkem je i snímač zatížení. Nová generace modelu Opel Combo Van má snímač zatížení, díky kterému řidič snadno zjistí, zda jeho vůz není aktuálně přetížen.

Nový model Opel Combo Van přichází s inovativními technologiemi a s až 19 asistenčními systémy, které usnadňují a zpříjemňují jízdu, manévrování, manipulaci s nákladem a zvyšují komfort posádky. Na přání dodávaná parkovací kamera Permanent Rear View Camera slouží jako digitální zpětné zrcátko a výrazně zlepšuje výhled do prostoru za vozem. Další kamera umístěná ve zpětném zrcátku na straně spolujezdce zaručuje, že řidič se nemusí obávat překážek v mrtvém úhlu. Nový Opel Combo Van může na přání mít i systém ochrany boků vozu Flank Guard (aktivní při rychlostech pod 10 km/h), který ochrání vůz při manévrování v nízkých rychlostech. Systém varuje řidiče před kolizí se sloupky, patníky, stěnami či jinými vozy.

Pokud majitel nového Opelu Combo vyžaduje ještě lepší trakci na blátě, v písku nebo na sněhu, může své Combo s pohonem předních kol vylepšit elektronickým systémem trakční kontroly IntelliGrip a speciální sadou pro náročné podmínky. Její součástí je zvýšení světlé výšky o 30 mm, tužší stabilizátory vpředu i vzadu, větší kola a zadní pružiny s proměnnou tuhostí. Na požádání dodávaný moderní infotainment s funkcemi Apple CarPlay a Android Auto zaručí, že řidič najde správnou cestu i do těch nejodlehlejších míst - a že najde i cestu zpět.

Označení Combo je už od roku 1987, tedy více než po čtyři generace, synonymem pro kompaktní multifunkční dodávku. První generace vycházela z modelu Opel Kadett, další dvě z modelů Opel Corsa, čtvrtá generace pak byla výsledkem spolupráce s automobilkou Fiat. Nová - pátá - generace vznikla na zcela nové platformě v rámci skupiny Groupe PSA.

Nový Opel Combo je dostupný v mnohých verzích a variantách

Krátká verze má délku 4,40 m a rozvor 2 785 mm, užitečné zatížení až 1000 kg a objem nákladového prostoru 3,3 resp. 3,8 m3, do kterého je možno naložit předměty dlouhé až 3090 mm. Pokud by bylo třeba převážet ještě delší předměty, je k dispozici i Combo s asymetrickými zadními dvoukřídlými dveřmi a s praktickou výklopnou zadní částí střechy. Výklopná střecha umožňuje převoz dlouhých předmětů o hmotnosti až 100 kg uložených napříč, aniž by bylo nutné nechávat otevřené zadní dveře. Verze XL délky 4,75 m, rozvorem 2 975 mm a objemem nákladového prostoru až 4,4 m3, do kterého se vejdou předměty dlouhé až 3 440 mm. Další velkou výhodou je i nízká nakládací hrana, umístěná ve výšce jen 557 mm, což usnadňuje nakládání rozměrných a těžkých předmětů. Mezi podběhy zadních kol je dost místa na to, aby tam vysokozdvižný vozík naložil dvě europalety, a to i do krátké verze. Při vývoji se myslelo i na bezpečnost. V podlaze je šest kotvicích bodů, další čtyři v polovině výšky skříně nákladového se dodávají na přání. Díky všem těmto bodům zůstane náklad stále na svém místě.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV