Reklama
Archiv - Zprávy

Prostor a dokonalé pohodlí. Sedmimístný Lexus RX L

Nový Lexus RX L, vůbec první sedmimístný model této značky na evropských trzích, otevírá široké spektrum nových možností. Ať již potřebujete převážet větší počet lidí nebo vytvořit více místa pro zavazadla či velký náklad.
Zdroj: Lexus

Interiér RX L byl navržen tak, že jeho uspořádání jde jednoduše změnit, aby bylo možné maximálně zužitkovat potenciál prodloužené karoserie. Funkčnost jde samozřejmě ruku v ruce s luxusem značky Lexus a tradičním konceptem pohostinnosti omotenashi, díky němuž je postaráno o potřeby a pohodlí každého na palubě. 

Potřebujete-li dvě sedadla navíc ve třetí řadě, když vyrážíte na rodinný výlet nebo chcete vyrazit do nočního města se skupinou přátel, stačí jediný stisk tlačítka a sedadla se hladce a rychle vyklopí do provozní polohy. K usnadnění života máte k dispozici hned dva spínače, prakticky umístěné u druhé řady sedadel a v zavazadelníku. Neméně jednoduché je i skládání sedadel do roviny s podlahou kufru, kdy získáte prostor pro náklad o délce 1 067 mm. Převážená zavazadla chrání před zraky kolemjdoucích kryt zavazadelníku – podle potřeby jej však můžete snadno uložit do vyhrazené schránky pod podlahou kufru.

Návrháři se postarali o každý detail. Například při odklápění sedadel druhé řady nevyčnívají žádné nechráněné součásti, takže nehrozí riziko poškrábání nebo klopýtnutí při nastupování či vystupování z vozidla. Přístup na třetí řadu sedadel je snadný – stačí jediný pohyb k odklopení a odsunutí druhé řady směrem vpřed, navíc je zde stupátko na podlaze ke snazšímu nástupu. Po uložení třetí řady sedadel do kufru je možné pohodlně se natáhnout díky možnosti posouvat druhou řadu v rozpětí plných 150 mm.

Model RX L byl od počátku speciálně koncipován jako sedmimístný, a proto nabídne luxus, pohodlí a univerzální praktičnost. Díky třízónové klimatizaci si mohou pasažéři zcela vzadu nezávisle regulovat vytápění a ventilaci pomocí ovládacích prvků po obou stranách sedadel. Systém může ovládat i řidič přes multimediální obrazovku. Součástí multifunkční konzoly s loketní opěrkou pro třetí řadu jsou držáky nápojů a dva USB porty – ideální řešení pro děti k připojení herních zařízení na dlouhých cestách.

Toto vše doplňuje bohatou výbavu celé řady Lexus RX. V závislosti na zvoleném stupni výbavy máte k dispozici např. 12,3" displej pro multimédia a navigaci, zakázkový systém prostorového ozvučení Mark Levinson s 15 reproduktory, elektricky ovládané páté dveře s funkcí bezdotykového otevírání a zavírání, vyhřívaná a odvětrávaná přední sedadla s elektrickým nastavováním a full LED světlomety. Špičková je i bezpečnost, a tak RX L podobně jako starší pětimístný sourozenec RX získal nejvyšší pětihvězdičkové ohodnocení v nárazových testech nezávislé organizace Euro NCAP. Tento výsledek odráží účinnost všech prvků aktivní bezpečnosti systému Lexus Safety System+. Řidič je opět lépe vybaven, aby rozpoznal nebezpečí a byl chráněn před nehodou, neboť mu asistuje předkolizní bezpečnostní systém (PCS), dynamický tempomat řízený radarem, systém pro udržování vozidla v jízdním pruhu, systém rozpoznávání dopravních značek a automatické přepínání dálkových světel (v případě stupně výbavy Executive; systém adaptivních dálkových světel ve výbavě Luxury).

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV