Reklama
Archiv - Zprávy

Projekt Ford Driving Skills for Life má za sebou první ročník v České republice

Tréninkový program pro mladé řidiče, nazvaný Ford Driving Skills for Life, existuje již patnáct let – a letos se poprvé objevil také v České republice. Na letišti v Brně-Tuřanech o víkendu 15. – 16. 9. odborní instruktoři vyškolili přibližně 350 mladých řidiček a řidičů.
Zdroj: FORD

Celou akci organizovala nadace Ford Fund společně s českým Fordem, SO BESIP a rozhlasovým bezpečnostním projektem Dopravní 1. Projekt DSFL přitom za 15 let své existence už navštívil čtyřicet států a proškolil více než jeden milion mladých řidičů.

„Statistiky nám říkají, že právě úrazy z dopravních nehod jsou v Evropě nejčastější příčinou úmrtí mladých lidí ve věkové kategorii do 24 let,“ říká Debborah Channels, projektová manažerka nadace Ford Fund, která je za program DSFL zodpovědná. „Právě proto jsme přišli s projektem DSFL, v němž se z mladých řidičů snažíme dělat bezpečnější a ohleduplnější účastníky silničního provozu.“

Víkendový program se skládal ze čtyř identických kurzů, v nichž si mladí řidiči vyzkoušeli například rychlý úhybný manévr, nouzové brzdění, ovládání auta ve smyku, nebo si také ověřili, jak se jejich schopnost ovládat auto zhorší, budou-li se při řízení věnovat ovládání chytrého telefonu. Výuku vedli ji zkušení instruktoři, muži i ženy, všichni s aktivními zkušenostmi z motoristického sportu, pod vedením někdejšího vynikajícího soutěžního jezdce Martina Semeráda. Ten připomněl jeden velmi důležitý aspekt celého kurzu: „Spousta z nás stále prochází různými zdokonalovacími kurzy v mnoha oborech, ne ale v řízení auta – a přitom je to jedna z nejnebezpečnějších věcí, kterou se každý den zabýváme. Proto považuji za vynikající, že s takovým programem pro mladé přišel Ford – a jsem velice mile překvapen tím, jak jej začínající řidiči berou vážně!“

O celý kurz, který Ford propagoval vznikl až překvapivě velký zájem, organizátoři museli příjem registrací uzavřít již několik dní po otevření příslušné webové stránky a spoustu dalších zájemců odmítnout. I tak se ale na akci dostavili frekventanti z nejrůznějších koutů republiky, ten nejvzdálenější přijel do Brna z Liberce. Ze tří set padesáti účastníků bylo asi 78 % chlapců a 22 % dívek, někteří si s sebou přivedli i rodinné příslušníky, kteří mohli zblízka sledovat jejich výkony na ploše brněnského letiště.

Z akce si rovněž odnesli nejeden poznatek pro svůj další řidičský vývoj. „Kašlu na to, v životě už nebudu za jízdy psát esemesky,“ rozohnila se například jedna z účastnic, poté co při slalomu s telefonem v jedné ruce porazila prakticky všechny kužely.

Celá akce probíhala pro všechny účastníky zdarma, podmínkami bylo vlastnictví řidičského průkazu skupiny B a věk mezi 18 a 24 roky. „Program Driving Skills for Life se tedy úspěšně uvedl i v České republice,“ řekl k tomu Martin Linhart, ředitel vnější komunikace českého Fordu. „Není divu, začínající řidiči se tu totiž atraktivní formou dozvědí to, co je v žádné autoškole nenaučí. Jde vlastně o takový řidičský postgraduál,“ uzavřel Martin Linhart.

A pro všechny, na které se letos v Brně nedostalo, má Ford dobrou zprávu: program Driving Skills for Life je pro Českou republiku v plánu i na příští rok.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV