Reklama
Archiv - Zprávy

Příští generace modelu Porsche Macan bude elektrická

Porsche začlení svůj výrobní závod v Lipsku do aktivit zaměřených na elektrickou mobilitu. Dozorčí rada společnosti Porsche AG rozhodla, že bude novou generaci modelové řady Macan vyrábět s elektrickým pohonem.
Zdroj: Porsche

První zcela elektricky poháněné kompaktní SUV Porsche začne sjíždět z montážní linky na začátku příštího desetiletí. Porsche tím rozšíří svou nabídku v oblasti elektrické mobility. První čistě elektricky poháněný sportovní vůz Porsche, Taycan, bude uveden na trh na konci roku 2019 – a o trochu později jej bude následovat další karosářská verze, Taycan Cross Turismo.

„Do roku 2022 budeme investovat do elektrické mobility více než šest miliard eur a do roku 2025 by mohlo mít již každé druhé nové vozidlo Porsche elektrický pohon. V příštích deseti letech vsadíme současně také na kombinaci pohonů s optimalizovanými motory na benzin, externě nabíjitelnými hybridními modely a čistě elektricky poháněnými sportovními vozy. Naším cílem je být technickým průkopníkem, proto se naše společnost důsledně zaměřuje na mobilitu budoucnosti,“ říká Oliver Blume, předseda představenstva společnosti Porsche AG.

Porsche Macan se bude vyrábět v Lipsku

Společnost Porsche AG již začátkem července loňského roku rozhodla o tom, že bude novou generaci modelové řady Macan vyrábět v Lipsku. Investice do elektrické mobility ve výrobním závodě Lipsko vytváří možnost vyrábět v budoucnosti na současné montážní lince zcela elektrická vozidla. Elektrifikace bude zahájena s příští generací modelu Macan. Kompaktní SUV bude, stejně jako Taycan, disponovat technikou s napětím 800 V a jeho základem bude ve spolupráci s Audi AG vyvíjená platforma PPE (Premium Platform Electric). Porsche tím potvrzuje budoucnost lipského výrobního závodu, který bude vyrábět s ještě vyšší úrovní flexibility a efektivity.

Společnost Porsche Leipzig GmbH zahájila v roce 2002 sériovou výrobu SUV Cayenne s 259 zaměstnanci. Od té doby je výrobní závod důsledně rozvíjen a díky tomu patří mezi nejmodernější a trvale nejudržitelnější výrobní provozy v automobilovém průmyslu. Model Macan byl již v roce 2011 strůjcem jedné zásadní změny. Lipský závod se tehdy stal plnohodnotným výrobním závodem s vlastní karosárnou a lakovnou. Při jeho zprovoznění v únoru 2014 se počítalo se 40 000 kompaktními SUV ročně. V současnosti je pro trhy na celém světě vyráběno více než 90 000 vozů ročně. Před dvěma roky bylo do provozu uvedeno zatím poslední rozšíření, díky němuž je nyní v Lipsku kompletně vyráběna také modelová řada Panamera. Počet zaměstnanců tím vzrostl na více než 4 000. Od položení základního kamene v únoru 2000 investovala společnost Porsche do rozvoje závodu v Lipsku více než 1,3 miliardy eur.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV