Reklama
Archiv - Zprávy

Přátelská Panda Waze

Fiat Panda Waze je prvním městským vozidlem nesoucím označením Waze a zahrnujícím stejnojmennou navigační aplikaci.
Zdroj: Fiat

Waze je mnohem víc než jen navigace: vyhýbá se dopravním zácpám, naviguje k servisu a umí připomenout, kde jste zaparkovali. Nová speciální série Panda Waze je prvním městským vozem integrujícím proslulou navigační aplikaci Waze s již známou aplikací Panda Uconnect. Zároveň umožňuje jejich současné používání a přepínání mezi nimi pouhým dotykem na displej chytrého telefonu. Tato digitální kombinace byla vyvinuta značkou Mopar, která se zabývá poprodejními službami a produkty pro vozidla skupiny FCA. Cílem bylo umožnit řidiči plně se soustředit na jízdu a současně využívat řadu služeb. Nová Panda Waze představuje rovněž spojení dvou velkých komunit. Od roku 1980 dodnes si Pandu zvolilo 7,5 milionu zákazníků. K těmto zákazníkům se nyní přidává více než 100 milionů celosvětových uživatelů aplikace Waze, kteří aktivně sdílejí dopravní informace v reálném čase a přispívají tak k chytrému cestování.

Navigace Waze je integrovaná v aplikaci Panda Uconnect, která je podporovaná operačními systémy Android i iOS. Řidič může jejím prostřednictvím používat chytrý telefon jako další rozšíření vozidla. Prostřednictvím displeje telefonu lze přistupovat ke všem infotelematickým funkcím: přepínat rádiové stanice, vybírat playlisty, nastavovat hlasitost, spravovat telefonické hovory a textové zprávy či kontrolovat diář nebo počasí v reálném čase. Aplikace Panda Uconnect komunikuje s palubním infotelematickým systémem, který zahrnuje technologii Bluetooth 2.1, funkci audio streaming a rozpoznávání hlasu a zpracovává data ze zásuvek USB a AUX. Panda Waze dovoluje současné použití obou aplikací. V okně aplikace Panda Uconnect na chytrém telefonu lze zobrazit aplikaci Waze včetně směrových instrukcí a odhadu času příjezdu do cílové destinace. Samozřejmě je možné i obrácené uspořádání, kdy se na pozadí aplikace Waze zobrazuje Panda Uconnect. Pokud systém odhalí docházející palivo nebo nízký tlak v pneumatikách, na displeji chytrého telefonu se objeví varovné hlášení a uživateli je doporučena nejbližší čerpací stanice nebo servis: poté stačí zvolit cílovou destinaci a navigace okamžitě doporučí nejlepší cestu do cíle. 

Díky nové aplikaci Panda Uconnect se fotografie a videa pořízená na palubě nové Pandy Waze uloží do galerie v chytrém telefonu řidiče a jsou připravené pro sdílení s přáteli. V neposlední řadě aplikace Panda Uconnect obsahuje funkce Find myCar, která pomáhá řidiči vzpomenout si, kde své vozidlo zaparkoval, funkci My Car pro kontrolu parametrů vozidla, jako jsou termíny plánované údržby a konzultace s uživatelskou příručkou, a nakonec přímé kontaktování centra péče o zákazníky nebo silniční asistence. Pokud je aktivovaná funkce Object Reminder, řidič je při opuštění vozidla upozorněn na věci zapomenuté ve vozidle.

U modelu Panda Waze je k dispozici také nová sada služeb Mopar Connect, která je určená pro bezpečné a dálkové sledování vozidla. UConnect Live získává se službou Mopar Connect nové služby konektivity, jako jsou asistence v případě nehody nebo vyhledávání odcizeného vozu. Na obrazovce je navíc možné dálkově sledovat některé parametry, například překročení přednastavené rychlosti nebo opuštění oblasti předem definované na mapě, případně dálkově odemknout či zamknout vozidlo. Mopar Connect nabízí větší bezpečnost, klid a nepřetržitou kontrolu nad vozidlem.

Nová Panda Waze využívá vzhled verze Cross a má oslovit všechny, kteří rádi sdílejí své zážitky na sociálních sítích. Při pohledu zvenku je Panda Waze charakteristická logem Waze na předním nárazníku. Její městskou a dynamickou osobitost podtrhují černé doplňky, například boční lišty, kryty vnějších zpětných zrcátek, střešní ližiny a kliky dveří. Vnější vzhled doplňují 15“ kola s novou leštěnou povrchovou úpravou. V interiéru na posádku čeká nové čalounění sedadel v kombinaci s novým titanově šedým přístrojovým panelem. Bohatá standardní výbava zahrnuje rádio s Bluetooth a držák chytrého telefonu na palubní desce, klimatizaci, 4 airbagy, ESP s funkcí Hill Holder, senzor tlaku v pneumatikách, centrální zamykání s dálkovým ovládáním, přední hlavové opěrky se systémem proti poranění krční páteře a výškově nastavitelný volant. K dispozici je se zážehovým motorem 1,2 l o výkonu 69 koní.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV