Reklama
Archiv - Zprávy

Poslanci Evropského parlamentu podpořili další bezpečnostní opatření u vozidel

Klíčový výbor poslanců Evropského parlamentu dal zelenou balíčku nových povinných bezpečnostních opatření, která by se měla vztahovat na všechny nové modely vozidel vyráběné od roku 2022.
Zdroj: ETSC

Členové Výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů Evropského parlamentu (IMCO) pro vozidla schválili řadu nových bezpečnostních norem, které navrhla Evropská komise v květnu loňského roku. Opatření zahrnují nové požadavky na zkoušky nárazu, povinnou instalaci asistenčních systémů řidiče včetně automatického nouzového brzdění (AEB) s detekcí pro chodce a cyklisty, inteligentní asistenční systém přizpůsobení rychlosti (ISA) a asistenci pro jízdu v jízdních pruzích, stejně jako nový standard přímého výhledu pro nákladní automobily a autobusy, aby řidiči měli lepší výhled na ostatní účastníky silničního provozu v okolí vozidla. Požadavky zahrnují také instalaci záznamníků dat o událostech, které zaznamenávají kritické informace o stavu vozidla v okamžiku před kolizí a stejně jako v leteckém sektoru by mohly pomoci vyšetřovatelům při havárii pochopit příčiny kolizí, aby se jim v budoucnu dalo zabránit.

Antonio Avenoso, výkonný ředitel Evropské rady pro bezpečnost dopravy, uvedl: "Tato legislativa představuje významný krok v bezpečnosti silničního provozu v Evropě, během patnácti let může zachránit 25 000 životů. Je nutné si uvědomit, že navržená opatření se budou vztahovat jen na nová vozidla. Je velmi důležité, aby byla co nejdříve dosažena konečná dohoda, aby automobily s těmito novými bezpečnostními prvky, obsaženými ve standardních výbavách, začaly co nejdříve sjíždět z výrobních linek. Závěrečná jednání mezi Parlamentem, členskými státy a Evropskou komisí by měla začít co nejdříve. Naposled byly tyto normy aktualizovány již v roce 2009. Vyzýváme zákonodárce, aby učinili vše pro dosažení konečné dohody před květnovými volbami do Evropského parlamentu."

Zdroj: Evropská rada bezpečnosti dopravy (ETSC)

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV