Reklama
Archiv - Zprávy

Porsche zvyšuje investice do start-upů

Porsche otvírá další brány k novým technologiím a pro nadcházejících pět let zvyšuje částku investic do rizikového kapitálu o 150 milionů eur.
Zdroj: Porsche

„Porsche Ventures“ si klade za cíl získávat přístup k trendům, novým technologiím a obchodním modelům. Investiční aktivity společnosti Porsche Ventures vycházejí částečně z již realizovaných investic společnosti do start-upů. Automobilka se zaměřuje na investice do obchodních modelů v oblastech zážitků zákazníků, mobility a digitálního životního stylu, ale také do budoucích technologií, jako je umělá inteligence, blockchain a virtuální a rozšířená realita. Výrobce sportovních vozů usiluje svými aktivitami v oblasti rizikového kapitálu o investice do mladých společností, které se nacházejí v rané a růstové fázi.

Porsche investuje do Gapless

Nejnovější investicí je minoritní podíl v berlínském start-upu Gapless. Mladá společnost umožňuje zákazníkům digitálně spravovat svá historická vozidla včetně kompletní historie a sdílet s ostatními uživateli historii vozidla způsobem, který je zabezpečen proti zfalšování. Start-up k tomuto účelu vyvíjí řešení na základě technologie blockchain s cílem zachovat nebo zvyšovat hodnotu sběratelských vozů. Gapless se v současnosti nachází ve fázi založení a má devět zaměstnanců.

Společnost Porsche Ventures kromě toho nedávno investovala do silně rostoucí technologické společnosti WayRay. Start-up z Curychu vyvíjí a vyrábí technologie pro holografické průhledové displeje s rozšířenou realitou a pracuje na tom, aby mohly být virtuální objekty dokonale integrovány do zážitků z řízení. Porsche vstupilo do společnosti WayRay jako strategický hlavní investor v rámci aktuálního kola financování C. Celkový objem investic v tomto kole financování činil 80 milionů USD (69 milionů EUR). Stuttgartský výrobce sportovních vozů kromě toho drží jako strategický investor podíly také ve start-upech Anagog, Miles, home-iX, jakož i v technologické firmě a výrobci sportovních vozů Rimac. Kromě přímých investic se Porsche podílí i na vybraných fondech rizikového kapitálu, jako jsou Eventures v Evropě a USA nebo fondy Magma a Grove v Izraeli. Společnost je také součástí inovační platformy „Startup Autobahn“. V březnu 2018 iniciovala společnost Porsche Digital společně se společností Axel Springer vznik programu APX pro urychlování rozvoje start-upů. Porsche se však při svém hledání vhodných partnerů neomezuje pouze na start-upy. Výrobce sportovních vozů se kromě aktivit Porsche Ventures podílí také na etablovaných společnostech, které disponují progresivními technologiemi v oblasti mobility.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV