Reklama
Archiv - Zprávy

Porsche získalo podíl ve švýcarském start-upu WayRay

Automobilka Porsche investuje do mladé technologické společnosti WayRay. Start-up z Curychu vyvíjí a vyrábí technologie pro holografické průhledové displeje s rozšířenou realitou a pracuje na tom, aby mohly být virtuální objekty dokonale integrovány do zážitků z řízení.
Zdroj: Porsche

Porsche vstupuje do společnosti WayRay jako strategický hlavní investor v rámci aktuálního kola financování C. Celkový objem investic v tomto kole financování činí 80 milionů USD (69 milionů EUR). Kromě Porsche získaly podíly ve společnosti WayRay také společnosti Hyundai Motor, JVC-Kenwood a různé fondy. Porsche zaujímá mezi akcionáři postavení na úrovni investorů, jako je Alibaba. Spolupráce mezi společnostmi WayRay a Porsche vznikla v rámci inovační platformy „Startup Autobahn“ a nyní bude strategicky rozvíjena s cílem aktivně urychlovat vývoj této technologie budoucnosti a realizovat možnosti jejího využití v automobilovém průmyslu. WayRay spolupracuje s různými výrobci na vyhledávání nových oblastí pro uplatnění této technologie.

Švýcarská společnost WayRay zaměstnává v současnosti 250 pracovníků a má hlavní sídlo v Curychu. Kromě toho má WayRay kanceláře v Rusku, Číně a USA. Od roku 2019 je plánován výrobní závod v Německu. V porovnání s konvenčními průhledovými displeji na trhu nabízí WayRay výrazně menší projekční systém, který lze namontovat do jakéhokoli vozidla bez ohledu na uspořádání jeho interiéru. Tato technologie je v současnosti testována nejen pro řidiče, ale i pro spolujezdce, takže má potenciál umožnit také realizaci nových konceptů v kontextu s vysoce automatizovanou jízdou. Cílem společnosti Porsche je nepřetržitě rozšiřovat nabídku digitálních služeb a technologie WayRay by mohla zajistit zobrazování těchto nabídek na čelním okně.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV