Reklama
Archiv - Zprávy

Porsche zahajuje výrobu inovovaného modelu Macan

Výrobní závod v Lipsku zahájil sériovou výrobu nového modelu Macan. Vůz pro prvního zákazníka úspěšně absolvoval celý proces výroby od karosárny, lakovny až po konečnou montáž.
Zdroj: Porsche

Části výrobního závodu byly pro výrobu tohoto modelu optimalizovány. Vozidlo s metalickým lakem karoserie v odstínu zelená Mamba bylo určeno pro čínského zákazníka. Čína je pro Porsche trhem s největším objemem prodeje. A právě Macan se těší mimořádně velké oblibě čínských zákazníků s více než 100 000 dodanými vozy od jeho uvedení na trh v roce 2014. Trvale vysoká poptávka po kompaktním SUV zároveň vyžaduje nevídaně strmý průběh zahájení sériové výroby. Již do začátku září dojde v lipském závodě ke zvýšení výroby nového modelu Macan na více než 420 vozů za den.
„Macan je veskrze úspěšným modelem – pro Porsche i pro lipský závod,“ říká Gerd Rupp, předseda představenstva společnosti Porsche Leipzig GmbH. „V roce 2011 se stal tento model impulzem pro velký přelom a vzestup. Tehdy bylo totiž kvůli kompaktnímu SUV zahájeno rozšíření závodu Lipsko na plnohodnotný výrobní závod, s vlastní karosárnou a lakovnou. Při jeho zprovoznění v únoru 2014 bylo plánováno 40 000 vozů ročně. V současnosti vyrábíme každý rok více než 90 000 vozů pro trhy na celém světě. Od roku 2014 tak bylo zákazníkům dodáno 350 000 kompaktních SUV.“
Díky optimalizacím exteriéru má nový Macan modernější vzhled. Rozsáhle nově tvarovaná byla záď, která vychází z designu předchůdce. Díky trojrozměrně koncipovanému světelnému pásu LED byl zachován charakteristický stylistický znak značky Porsche. Karosárna závodu Lipsko byla modernizována právě s ohledem na nový design zádě. Navíc byly optimalizovány různé oblasti montáže a přizpůsobeny novým krokům při výrobě kompaktního SUV, aby byla i u nového modelu Macan zajištěna oceňovaná kvalita. Porsche Macan obsadil již několikrát první místo, naposledy v uplynulém roce, v průzkumu počáteční kvality IQS (Initial Quality Study), který uskutečňuje americký institut pro výzkum trhu J.D. Power.

Nový Macan oslavil světovou premiéru koncem července v Šanghaji. Úspěšné kompaktní SUV bylo komplexně modernizováno z hlediska designu, komfortu, konektivity a jízdní dynamiky. Nová technika LED se nyní dodává také pro přední světlomety. Mezi nejnápadnější inovace v interiéru patří 10,9“ dotykový displej nového multimediálního systému Porsche Communication Management (PCM), nově uspořádané a tvarované výdechy ventilační soustavy a sportovní volant GT, známý z modelu 911. PCM zpřístupňuje nové digitální funkce, jako je inteligentní hlasové ovládání nebo sériově dodávaný navigační systém s připojením k internetu. Nabídka komfortní výbavy je rozšířena mimo jiné o asistenta pro jízdu v dopravní koloně, ionizátor a vyhřívané sklo čelního okna.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV