Reklama
Archiv - Zprávy

Porsche rozšiřuje nabídku hybridních vozů o Cayenne E-Hybrid

Nový Cayenne E-Hybrid kombinuje třílitrový motor V6 (250 kW/340 k) a elektromotor (100 kW/136 k). Celkový výkon tak má hodnotu 340 kW (462 k).
Zdroj: Porsche

Maximální točivý moment 700 N.m je k dispozici již mírně nad volnoběžnými otáčkami. Strategie podpory spalovacího motoru elektromotorem odpovídá supersportovnímu vozu 918 Spyder. To znamená, že maximální točivý moment hybridní soustavy má řidič k dispozici v okamžiku, kdy sešlápne pedál plynu. V závislosti na jízdní situaci a požadovaném výkonu může řidič využívat funkci zvyšování točivého momentu elektromotorem v celém rozsahu otáček. Výsledkem je ještě větší dynamika. Míra podpory spalovacího motoru elektromotorem a nabíjení akumulátorů během jízdy závisí na jízdním režimu. Ve výkonově zaměřených režimech Sport a Sport Plus je prakticky veškerá energie z akumulátoru využívána k podpoře akcelerace. V režimu Sport jsou akumulátory nabíjeny jen do té míry, která je zapotřebí k nové podpoře akcelerace. V režimu Sport Plus jsou akumulátory nabíjeny nejrychlejším možným způsobem. Ostatní režimy podporují maximální hospodárnost provozu.

Hybridní pohon s možností vnějšího nabíjení umožňuje modelu Cayenne zrychlení z 0 na 100 km/h za 5,0 sekundy a dosažení nejvyšší rychlosti 253 km/h. S čistě elektrickým pohonem překoná nový Cayenne E-Hybrid na jedno nabití akumulátorů vzdálenost až 44 kilometrů a může jet rychlostí až 135 km/h. V závislosti na použité sadě kol a pneumatik je podle údajů výrobce průměrná spotřeba paliva v kombinovaném cyklu EU 3,2 až 3,4 l/100 km a průměrná spotřeba elektrické energie 20,6 až 20,9 kWh/100 km.

Vysokonapěťové akumulátory se kompletně nabijí za 7,8 hodiny z elektrické zásuvky 230 V/10 A. Alternativou standardní nabíječky s výkonem 3,6 kW je na přání dodávaná palubní nabíječka s výkonem 7,2 kW, která po připojení k elektrické zásuvce 230 V/32 A zkrátí dobu nabíjení na pouhé 2,3 hodiny. Proces nabíjení lze řídit a sledovat prostřednictvím systému PCM (Porsche Communication Management) a dálkově ovládat pomocí aplikace Porsche Connect. Nezávislá klimatizace s funkcemi topení a chlazení při vypnutém zapalování je součástí standardní výbavy a uživatel ji může individuálně ovládat ze svého chytrého telefonu.

Aktivní pohon všech kol

Cayenne E-Hybrid má aktivní pohon všech kol s elektronicky řízenou vícelamelovou mezinápravovou spojkou a systémem PTM (Porsche Traction Management). Systém s velkým rozsahem variabilního rozdělování točivého momentu nabízí značné výhody z hlediska jízdní dynamiky, agility, trakce a terénních vlastností. Standardní výbava zahrnuje systém PASM (Porsche Active Suspension Management). Na přání může být Cayenne E-Hybrid vybaven elektrickým systémem pro stabilizaci náklonu karoserie PDCC (Porsche Dynamic Chassis Control) a tažným zařízením pro jízdu s přívěsem o hmotnosti až 3,5 tuny.

Nové prvky výbavy na přání

Porsche s uvedením modelu Cayenne E-Hybrid na trh rozšiřuje nabídku asistenčních systémů a prvků výbavy na přání pro celou modelovou řadu o různé inovace. Poprvé se pro vůz značky Porsche dodává průhledový displej, který promítá veškeré důležité provozní informace přímo do zorného pole řidiče v barevném zobrazení. Dalšími novými prvky výbavy pro modelovou řadu Cayenne jsou inteligentní digitální „kopilot“ Porsche InnoDrive s adaptivním tempomatem, sedadla s masážní funkcí, vyhřívání skla čelního okna, nezávislé topení s dálkovým ovládáním a 22“ kola z lehké slitiny.

Nový Cayenne E-Hybrid je již možné objednávat. Cena v Německu byla stanovena na 89 822 eur včetně DPH a specifické výbavy pro tento trh. Cena pro český trh nebyla zatím stanovena. Uvedení na trh v Evropě bude následovat na konci května 2018.
 

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV