Reklama
Archiv - Zprávy

Porsche představuje v Šanghaji nový Macan

Společnost Porsche představila v Šanghaji nový model Macan. Úspěšné kompaktní SUV bylo rozsáhle modernizováno v oblastech designu, komfortu, konektivity a jízdní dynamiky.
Zdroj: Porsche

Nový Macan přebírá styl s DNA designu značky Porsche, kterou ztělesňuje mimo jiné výrazně trojrozměrně navržený pás zadních svítilen LED. Technika LED se bude dodávat sériově také pro přední světlomety. Nejnápadnějšími novinkami v interiéru jsou jedenáctipalcový dotykový displej nového systému Porsche Communication Management (PCM), nově uspořádané a tvarované výdechy ventilační soustavy a sportovní volant GT, známý z modelu 911. PCM poskytuje přístup k novým digitálním funkcím, mezi něž patří inteligentní hlasové ovládání a sériově dodávaný navigační systém s připojením k internetu. Nabídku prvků komfortní výbavy rozšíří mimo jiné asistent pro jízdu v dopravní koloně, ionizátor vzduchu a vyhřívané sklo čelního okna.

Sériově dodávané přední světlomety LED a nový pás zadních svítilen

Nový Macan má sportovnější a modernější vzhled díky cíleným opatřením v oblasti vnějšího designu. V mnoha detailech se zrcadlí design ikonického sportovního vozu 911 a technického průkopníka 918 Spyder. Zásadní roli přitom hraje osvětlení. Nový Macan je sériově vybaven předními světlomety s technikou LED. Velmi kvalitní osvětlovací systém s trojrozměrnými moduly lze na přání dále optimalizovat. Porsche Dynamic Light System Plus (PDLS Plus) adaptivně mění rozložení světla. Příď modelu Macan byla detailně přepracována a nyní působí ještě širším dojmem. Ve velkém rozsahu nově navržená záď vychází z čistého designu předchůdce a nyní ji jako charakteristický stylistický prvek značky Porsche doplňuje třídílný, trojrozměrně tvarovaný pás svítilen LED. Identitu značky kromě toho odrážejí také brzdové svítilny v čtyřbodovém designu.

Nové prvky výbavy na přání

V interiéru nového modelu Macan navazuje symbolické spojení s modelem 911 na přání dodávaný sportovní volant GT. Novinkou v modelu Macan je také volič jízdních režimů, integrovaný do volantu, včetně tlačítka Sport Response Button, jež je součástí na přání dodávaného paketu Sport Chrono. Porsche rozšíří seznam prvků komfortní výbavy na přání mimo jiné o vyhřívané sklo čelního okna a ionizátor vzduchu, který vylepšuje kvalitu vzduchu v interiéru. Díky novým barvám karoserie, jako jsou odstíny „modrá Miami“, „metalický lak zelená Mamba“, „metalický lak stříbrná Dolomit“ a „Křída“, a novým prvkům vnitřní výbavy si mohou zákazníci model Macan individualizovat v ještě větším rozsahu než dosud.

Porsche v rámci modernizace rozšiřuje také nabídku asistenčních systémů pro model Macan. Například nový asistent pro jízdu v dopravní koloně včetně adaptivního tempomatu umožňuje komfortnější a klidnější jízdu rychlostí až 60 km/h. Systém částečně automatizované jízdy dokáže nejen zrychlovat a brzdit, ale v zácpě nebo v popojíždějící dopravě podporuje řidiče také při řízení.

Dotykový displej 11“ a kompletní konektivita

Macan nabízí díky novému systému Porsche Communication Management (PCM) rozsáhlou konektivitu a četné digitální funkce. Nad středovou konzolou, šikmo skloněnou v typickém stylu Porsche, je do nově uspořádané přístrojové desky harmonicky začleněn dotykový displej Full HD, jehož úhlopříčka byla zvětšena z dosavadních sedmi na jedenáct palců. Uživatelskou plochu informačního a zábavního systému lze stejně jako u modelů Panamera a Cayenne individuálně uspořádat prostřednictvím předem definovaných dlaždic. Výdechy ventilační soustavy byly nově navrženy a nyní jsou umístěny pod centrálním displejem.

Všechny vozy Macan jsou sériově vybaveny modulem Connect Plus, který zajišťuje kompletní síťové propojení. Tato úroveň konektivity umožňuje realizaci řady inovativních digitálních funkcí a služeb, jako je například inteligentní hlasové ovládání Voice Pilot a dopravní zpravodajství v reálném čase, jež je součástí rovněž sériově dodávaného navigačního systému s připojením k internetu. Hlavní roli přitom hraje mimo jiné připojení ke „cloudu Here“ s velmi aktuálními daty o dopravě, pocházejícími přímo od účastníků silničního provozu. Nová aplikace Offroad Precision App umožňuje zdokumentovat a analyzovat zážitky z terénní jízdy s vozem Macan.

Optimalizovaný podvozek s novými pneumatikami a koly

Nový Macan dostává také optimalizovaný podvozek. Zdokonalené nastavení zajišťuje ještě neutrálnější chování vozidla při zachování vysoké úrovně jízdní stability a vylepšení komfortu. Macan má i nadále na přední a zadní nápravě pneumatiky různé šířky, což je řešení, které je v segmentu SUV nekonvenční. Stejně jako u sportovních vozů Porsche tím lze pro jízdní dynamiku optimálně využívat výhody inteligentního pohonu všech kol Porsche Traction Management (PTM). Nově vyvinuté pneumatiky s vylepšenými provozními vlastnostmi umožňují ještě vyšší příčnou dynamiku. Možnosti individualizace vzhledu rozšiřují nová 20“ a 21“ kola.

Úspěšný model Macan

Pro Porsche typické jízdní výkony na jakémkoli povrchu ve spojení s vysokou úrovní praktičnosti pro každodenní provoz – to je kombinace, která zákazníky přesvědčuje hned od samého začátku. Společnost Porsche dodala od roku 2014 více než 350 000 vozů Macan. Zejména v Číně, která je největším trhem, se tento model těší s více než 100 000 dodanými vozidly velké oblíbenosti. I proto Porsche nyní poprvé představuje své modernizované kompaktní SUV právě v Číně.  V Šanghaji představený model bude nabízen výhradně na čínském trhu. Další modely a trhy budou následovat v průběhu letošního roku.

 

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV