Reklama
Archiv - Zprávy

Podmol nakonec Taxis přeskočí

Když v dubnu ohlásil nejlepší český freestyle motokrosař Libor Podmol další ze svých bláznivých kousků – že jako první člověk přeskočí saltem na motorce Taxisův příkop - ani on sám nemohl předpokládat, jaký všechno během příprav nabere směr.
Zdroj: Jiří Šimeček

Při posledním závodě světového šampionátu v Mnichově si Libor Podmol totiž přivodil nejtěžší zranění své kariéry, a tak bylo jasné, že svůj ohlášený kousek nad Taxisem nebude moci 11. května v Pardubicích uskutečnit. V Mnichově po nepovedeném náročném triku spadl na zem a zlomil si na několika místech obě nohy.

Přes Taxis se na motorce skákat bude; a dokonce skočí Podmol

Zraněný Libor to sice nebude, ale nahradí ho jeho mladší bratr Filip. „Chci touto akcí mého bráchu podpořit. V nemocnici bude překonávat následky svého zranění, já se zase pokusím překonat nejproslulejší dostihovou překážku. Myslím, že když se vše povede, tak mu to udělá radost. Stejně jako podpora od fanoušků,“ prohlásil Filip Podmol. Talentovaný freestyle motokrosař Filip Podmol se nešťastného závodu v Michově také účastnil, jen se nedostal do finálové jízdy. „Stál jsem přímo v tunelu, odkud jezdci vyjíždějí na odrazové rampy. Hned, jak Libor vylétl do vzduchu, věděl jsem, že je to blbě. A začal k němu sprintovat. Po celou dobu jsem byl s ním, doktorům jsem pomáhal sundávat boty,“ popisoval těžké momenty Filip Podmol, který se pravidelně účastní závodů MS.

Oba bratry spojuje touha překonávat netradiční výzvy. V minulém roce Libor Podmol jako první Evropan přeskočil na motorce rodinný dům. Letos ho mělo čekat překonání vyhlášeného Taxisova příkopu, který je velkou hrozbou v tradiční Velké pardubické. O další historický moment se tedy postará Filip Podmol. „Mám tyhle akce rád. Zároveň chci veřejnosti ukázat, jak náročný freestyle motokros je. Riskujeme zranění a život při každém triku, na to by se nemělo zapomínat,“ prohlásil Filip Podmol, který na pardubickém závodišti plánuje divákům ukázat nejtěžší triky a salta na motorce.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV