Reklama
Archiv - Zprávy

Pneumatiky Bridgestone pro prvovýbavu vozů BMW

Bridgestone je v současnosti největší společnost na světě pro výrobu pneumatik a gumárenských produktů a zároveň je také největším dodavatelem pneumatik pro vozy BMW.
Zdroj: BMW

Pneumatiky na zakázku pro kompletní produktovou řadu

Počet modelů BMW vybavených přímo z výroby pneumatikami Bridgestone nepřetržitě roste již od prvopočátku vzájemné spolupráce v roce 1995. Bridgestone nyní dodává BMW celosvětově kompletní sortiment pneumatik pro prvovýbavu zahrnující veškeré rozměry, které BMW používá napříč všemi modelovými řadami. Dodávané pneumatiky Bridgestone pro originální výbavu jsou vždy vyvíjeny speciálně pro příslušný model vozidla procesem trvajícím obvykle déle než dva roky. To vedlo společnost Bridgestone ke snížení valivého odporu, minimalizaci spotřeby paliva a prodloužení životnosti pneumatiky. Zároveň Bridgestone pokračoval ve zvyšování bezpečnosti, brzdných vlastností, ovladatelnosti a komfortu. Do toho patří i technologie run-flat, naladěná k umožnění pokračovat v jízdě i po průrazu pneumatiky, a neméně inovativní technologie „ologic“, která byla vyvinutá speciálně pro splnění specifických požadavků elektromobilů, jako jsou modely BMW i3, i3s a i8.

Podpora luxusu nové generace

Během vývoje pneumatiky pro prvovýbavu modelu BMW X5 byla zřejmá nutnost zajištění co nejvíce hladké jízdy. Bridgestone proto naladil pneumatiky k harmonické spolupráci s elektronicky řízenými tlumiči, pětiprvkovou zadní nápravou a nastavitelným vzduchovým odpružením tohoto SUV s pohonem všech kol. Po rozsáhlém a pečlivém dolaďování a testování bylo BMW schváleno osm konfigurací Bridgestone pro originální výbavu evropských verzí modelu X5 s koly o průměru ráfku 18“ až 21“. Letní pneumatika Alenza 001 byla schválena pro své provozní vlastnosti, výjimečnou ovladatelnost a pohotové reakce na mokru a suchu. Jako zimní pneumatika byl schválen model Blizzak LM001, proslulý výjimečnou trakcí a provozními vlastnostmi na pevném i rozbředlém sněhu. Vybrané verze také využívají technologie Bridgestone run-flat.

Zaměřeno na komfort a sportovní výkony

Společnost Bridgestone vyvinula pro nové BMW řady 8 pneumatiky, které zvýrazňují jeho pohodlnost a sportovní výkony. Výzkumný a vývojový tým značky Bridgestone začal doslova s čistým listem papíru. Použitím inovativního procesu mísení zkombinovali materiály k vytvoření směsi poskytující excelentní přilnavost na mokru i suchu a tuhost, která přispívá lepšímu zatáčení a zpětné vazbě. Společnost Bridgestone pak přivítala schválení pneumatiky Bridgestone Turanza T005 a Potenza S007 jako prvovýbavu vozů BMW řady 8. Několik vybraných verzí také využívá technologie run-flat.

Inovativní pneumatiky díky virtuálním konstrukčním metodám

Při vývoji pneumatik pro nejnovější BMW řady 3 byl společností Bridgestone použit virtuální konstrukční 3D software pro analýzu a jemné naladění tvaru pneumatiky a rozložení tlaku. Tato metoda také umožnila zdokonalit adhezi na mokrém a suchém povrchu. Dalším prvkem této inovace je nová směs, která vylepšuje regulaci teploty a rozložení materiálu v běhounu pro vyšší výkon. Bridgestone také výrazně snížil valivý odpor.

Pro letní provoz byla vybrána pneumatika Turanza T005, roli zimní pneumatiky převezme Blizzak LM001 a pro celoroční provoz bude dodávána pneumatika LS100A. Technologií run-flat je vybaveno 11 ze 17 různých pneumatik.

Reklama

Diskuze

DALIBOR888 - 30.08.2019 15:44:28
Já jsem si zrovna nedávno vybíral nové zimní pneumatiky na https://www.pneuok.cz/ , protože ty staré už by se vůbec nevyplatily na auto nazouvat. Já vím, že to řeším celkem předčasně, ale lepší než to řešit na poslední chvíli jako většina řidičů.

Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV