Reklama
Archiv - Zprávy

Plug-in hybridní Jeep Renegade bude vyrábět továrna Melfi

Italská továrna skupiny FCA v Melfi zahájila přípravy na výrobu nového plug-in hybridního elektrického modelu Jeep Renegade, jehož uvedení na trh je naplánováno na začátek roku 2020.
Zdroj: Jeep

Renegade PHEV bude vyráběn spolu s modely Jeep Renegade a Fiat 500X se spalovacími motory ze současné produkce továrny Melfi. Předvýrobní série Jeep Renegade PHEV je naplánovaná na rok 2019. Investice do uvedení nové motorizace přesahují 200 milionů eur a zahrnují také zaškolení všech pracovníků na novou technologii. Modernizované budou rovněž další provozy podílející se na výrobě této novinky.

„V současné době se v italské továrně Melfi vyrábí více než 742 000 modelů Renegade. Továrna Melfi i model Renegade jsou ideálními kandidáty pro zavedení technologie PHEV, která dále posílí nabídku velmi úspěšné řady Renegade,“ řekl Pietro Gorlier, provozní ředitel značky Jeep pro region EMEA.

Na FCA Capital Markets Day začátkem letošního června byl finanční komunitě představen obchodní plán na období 2018–2022, který elektrifikaci vidí jako jeden z nejdůležitějších cílů nové strategie. Dosavadní investice vedly k vytvoření portfolia technických řešení, která skupině FCA umožní splnit regulační předpisy v jednotlivých regionech prodeje. Současně bude tato technologie použita pro posílení jednotlivých značek. Renegade PHEV je dalším krokem skupiny FCA při zavádění elektrifikace, jež následuje po uvedení minivanu Pacifica PHEV a technologie mild-hybrid e-Torque pro pick-up Ram 1500 ze začátku letošního roku. Do roku 2022 nabídne FCA v různých globálních architekturách celkem 12 elektrických systémů pohonu (BEV, PHEV, full-hybrid a mild-hybrid). Těmito systémy bude vybaveno třicet různých modelů.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV